Zauważyłeś samochód z zielonymi tablicami rejestracyjnymi? Możliwe, że sam musisz mieć identyczne, mało kto wie o nowym bardzo ważnym obowiązku

Zauważyłeś samochód z zielonymi tablicami rejestracyjnymi? Możliwe, że sam musisz mieć identyczne, mało kto wie o nowym bardzo ważnym obowiązku Źródło: Twitter www.elektrowoz.pl Samochody Elektryczne

Tablice rejestracyjne w kolorze zielonym mają pojawić się w Polsce już niedługo. Ta zmiana ma ułatwić pracę policji i straży miejskiej. Nie dotknie jednak wszystkich kierowców. Na wymianę tablic muszą na szczęście przygotować się tylko niektórzy uczestnicy ruchu drogowego. Wiemy, jakie rodzaje samochodów muszą być w nie wyposażone.

Pierwsze zielone tablice rejestracyjne pojawiły się na polskich drogach niedawno, bo z początkiem bieżącego roku. Wielu uczestników ruchu drogowego jest zdziwionych nietypowym widokiem. Według planów wkrótce stanie się on codziennością. Możliwe, że będziesz musiał wymienić tablice w pojeździe, który użytkujesz na co dzień. Wszystko zależy od tego, jaki napęd ma twój samochód. To nie jedyny obowiązek dla kierowców wprowadzony przez rząd.

Tablice rejestracyjne zmieniły kolor

Wraz z początkiem roku w urzędach pojawił się nowy wzór tablic rejestracyjnych. Tym, co odróżnia je od znanego nam schematu, jest jasne zielone tło. Nie zmienił się system oznaczania województw i powiatów. Litery i cyfry usytuowane są w sposób, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Utrzymano również klasyczny, czarny kolor liter i cyfr. Nowe tablice mają zastąpić naklejki na szyby, więc oprócz tła, różni je także znak legalizacyjny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Celem zmiany ma być łatwiejsze odróżnienie aut elektrycznych i wodorowych od tych klasycznych, szczególnie w przypadkach, gdy policja lub straż miejska zauważą samochód poruszający się buspasem. Od 1 stycznia 2020 roku zielone tablice wydawane są wszystkim kierowcom, którzy rejestrują w urzędzie pojazdy z takim napędem. Znak legalizacyjny z czerwoną obwódką jest charakterystyczny dla samochodów elektrycznych, a z żółtą - dla wodorowych, które w Polsce nie są jeszcze zbyt popularne.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności

Nowe przepisy nie dotyczą właścicieli samochodów elektrycznych, którzy zarejestrowali pojazd przed pierwszym dniem stycznia bieżącego roku. Mimo braku obowiązku, mogą dokonać takiej zmiany z własnej woli. W takim wypadku trzeba samodzielnie pokryć koszty nowych tablic, tj. 93 zł. W tym przypadku w niezmienionej formie pozostają naklejka na szybę i dowód rejestracyjny pojazdu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególe
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Miliony Polaków będą oburzone, Jackowski jest wszystkiego pewien. Jasnowidz powiedział, co wydarzy się na jesieni
  4. Co za przystojniak. Natalia Kukulska pokazała swojego 20-letniego syna, ależ się zmienił
  5. Niepokojące doniesienia o Ewie Wachowicz. Jak tak można? W sieci pojawił się pilny apel
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło: YouTube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News