Ministerstwo nagle wprowadza ważną zmianę. Wszystko zacznie się już 11 lipca

Ministerstwo nagle wprowadza ważną zmianę. Wszystko zacznie się już 11 lipca Źródło: pikio.pl

Tablice rejestracyjne - Ministerstwo Infrastruktury wprowadza ważne zmiany w oznaczeniach tablic polskich pojazdów. Nowe przepisy mają wejść w życie już od 11 lipca 2020 roku, wszyscy kierowcy powinni o tym wiedzieć.

Tablice rejestracyjne są nadawane indywidualnie i umożliwiają identyfikacje każdego pojazdu, który porusza się po drodze. Od 11 lipca 2020 roku Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzić zmiany w oznaczeniach tablic, będą zawierać dodatkowe zabezpieczenie. To ważna informacja dla wszystkich polskich kierowców.

Tablice rejestracyjne - ogłoszono zmiany w zabezpieczeniach od 11-lipca 2020 roku

Jak przekazała "Rzeczpospolita",  Ministerstwo Infrastruktury planuje wdrożyć nowy system zabezpieczenia dla wydawanych kierowcom tablic rejestracyjnych. Od 11 lipca 2020 roku każda nowo wyprodukowana tablica ma zawierać specjalny grawerunek laserowy, który w założeniu będzie zapobiegać fałszowaniu numerów rejestracyjnych i ma ułatwić weryfikację oryginalności tablic.

Grawerunek ma być nanoszony na blachę dzięki wykorzystaniu specjalnej techniki laserowej i być widoczny tylko pod odpowiednim kątem. Do tej pory do zabezpieczania tablic rejestracyjnych stosowane były nalepki legalizacyjne. Niestety, naklejki łatwo ulegały uszkodzeniom, a dodatkowo były podatne na usuwanie i podrabianie. Laserowy grawer ma być stałym, niemal niewidocznym elementem rejestracji, który zniweluje ryzyko fałszerstwa. 

Nowe tablice rejestracyjne maja być oznaczone specjalnym laserowym grawerunkiem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowe oznaczenia mają zawierać numerację certyfikatu producenta oraz jego nazwę, numer rejestracyjny pojazdu oraz symbol orła z koroną. Będą miały również wytłoczone miejsce pod naklejkę identyfikacyjną, która nie zniknie i będzie stosowana równolegle z laserowymi grawerunkami jako dodatkowe zabezpieczenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2. Agata Duda zwróciła się z ważnym apelem do wszystkich kobiet. Każda Polka powinna go przeczytać

Nowe zasady zabezpieczania tablic maja obowiązywać już od 11 lipca 2020 roku, ale w praktyce zostaną wprowadzone w życie dopiero po tym, jak urzędy wykorzystają swoje zapasy tablic ze starymi wzorami. Nowe zasady nie wiążą się również z koniecznością przymusowej wymiany używanych dotychczas tablic. Kierowcy nie będą mieli obowiązku zmiany, a zabezpieczenia pojawią się dopiero na nowo wyprodukowanych tablicach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamówił gulasz, nagle coś zgrzytnęło mu w zębach. Wyłowił skarb z talerza, spotykany raz na 10 tysięcy przypadków
  2. Kamera nagrała bardzo dziwne zachowanie Roberta Lewandowskiego. Gdy wskazał na Anię, wszystkich zatkało (WIDEO)
  3. Ambasada RP przekazała tragiczne wiadomości. Niestety, nie żyje Mirosław Rowicki
  4. Uwaga. Polacy masowo dostają dzisiaj SMS z pilnym ostrzeżeniem, znamy jego treść
  5. Zapadła decyzja ws. kwarantanny dla Polaków. Od 15 lipca nowe zasady
  6. Każdy Polak dostanie dziś identycznego SMS-a ostrzegawczego. Znamy jego treść, wszyscy musimy się dostosować

Źródło: Auto Kult

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News