Ustawa autorstwa PiS, wprowadzająca zasadnicze zmiany w funkcjonowaniu Sądu Najwyższego, wzbudziła ogromne emocje. Jej oponenci wyrażali swoje niezadowolenie na różne kulturalne sposoby. To, na co zdecydowała się zachodniopomorska PO, zdaniem niektórych przekroczyło granice dobrego smaku. 

Po tym, jak na jaw wyszedł kontrowersyjny projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, na Twitterze popularność zyskał hasztag „#ZamachLipcowy”. To właśnie nim opatrzyła swój ostatni wpis zachodniopomorska PO. Przy okazji udostępniła również obrazek, który w wielu osobach wzbudził oburzenie.

Na grafice widać prezesa PiS, który z drabinki oddaje mocz na zbiorowisko ludzi, układające się w kształt Polski. Tweet po kilku godzinach został usunięty przez profil „PO Pomorze Zachodnie”.

Jak wiadomo, w internecie nic nie ginie i grafika jeszcze kilkukrotnie została udostępniona. Tym razem przez przeciwników PO.

No i czemu @PO_Zachpom kasuje? Taki fajny mem. Kulturalny i w ogóle. Wstydzicie się czy jak? – zapytał jeden z internautów, udostępniwszy obrazek.

Przewinął mi się przez timeline wpis Zachodniopomorskiej PO Sławomira Nitrasa. Ja nie wiem jak oni chcą zwyciężyć w wyborach. Nie wiem – skomentował Eryk Mistewicz, ekspert ds. marketingu politycznego i prezes Instytutu Nowych Mediów.

...

Zobacz również