Szykują się w Polsce bardzo niespokojne święta. W Wielkanoc w kościołach mają odbyć się masowe akcje, które naprawdę oburzają wiernych. Między Polakami doszło do ogromnego rozłamu.

W Polsce od kilku dni trwają bardzo poważne napięcia związane z procedowaną w Sejmie ustawą ograniczającą prawo do aborcji. W piątek w związku z tym odbyła się manifestacja zorganizowana przez „Ogólnopolski Strajk Kobiet”. Środowiska feministyczne przy okazji protestu atakują nie tylko polityków, ale także Kościół katolicki, o którym twierdzą, że ingeruje w politykę i ich prawa.

Wielkanoc będzie niespokojna

Na jednej z facebookowych grup feministycznych pod nazwą „Dziewuchy dziewuchom” pojawił się post pani Malwiny, która zaproponowała akcję wymierzoną właśnie w Kościół katolicki. Zasugerowała ona innym użytkownikom grupy, aby w ramach walki o swoje prawa nie iść w Wielką Sobotę do kościoła, by święcić pokarmy.

– Proponuję akcję „Nie idę ze święconką”, żeby od razu KK [Kościół katolicki – red.] zobaczył zmiany – napisała pani Malwina.

Jej post od razu spotkał się z dużym odzewem. Wiele użytkowniczek zasugerowało rozszerzenie jej pomysłu. Niektóre stwierdziły, że lepiej zrobić akcję „nie daję na tacę”.

– Niech poczują Czarny Piątek. Kasa, tu ich zaboli – pojawiło się w odpowiedzi. – Proponuję akcję „wychodzę z kościoła” – to jeszcze inny pomysł.

Można zatem spodziewać się, że tegoroczna Wielkanoc będzie niespokojna, będzie wywoływała liczne protesty i demonstracje. Środowiska, które na co dzień krytykują Kościół, mogą chcieć wywoływać liczne kontrowersje.

Wielkie oburzenie wiernych

Już pod samym postem pani Malwiny rozpoczęła się intensywna dyskusja, ponieważ niektóre z obecnych w grupie kobiet ma inne podejście do Kościoła. Sugerują one, że jakkolwiek niepotrzebnie wtrąca się do polityki, to mimo wszystko ważny jest w Polsce, naszej kulturze i tradycji.

– W katolickiej Polsce (jeszcze może nas to nieźle obronić) kościół jest ważny. Ale trzeba zrobić tak, że był nie aż tak cholernie ważny i niech nie ma prawa mieszać się do polityki… – skomentowała jedna z kobiet.

Także część użytkowników stwierdziła, że protest związany z niedawaniem na tacę, niepójściem ze święconką albo wyjściem z kościoła organizują osoby, które i tak nie dają na tacę, nie święcą pokarmów i do Kościoła nie chodzą. To zresztą potwierdziła jedna z obecnych w grupie kobiet, która na propozycję „niedawania na tacę” stwierdziła, że „od 30 lat uskutecznia tę akcję”.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Czarny Piątek wymknął się spod kontroli! Policja rzuciła się na kobietę W CIĄŻY
  2. Czarny protest trwa. I to na całym świecie
  3. Czarny Piątek. HANIEBNE zachowanie policji, co oni robią?!

Wspierasz Czarny Piątek?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Tam śmierć to codzienność! 10 najcięższych więzień świata [ZDJĘCIA]


10 zaskakujących faktów z życia Jana Pawła II [ZDJĘCIA]