Ta Wielkanoc nie będzie spokojna. Masowe akcje w kościołach, wierni oburzeni

Ta Wielkanoc nie będzie spokojna. Masowe akcje w kościołach, wierni oburzeni Źródło: fot. Wikimedia Commons

Szykują się w Polsce bardzo niespokojne święta. W Wielkanoc w kościołach mają odbyć się masowe akcje, które naprawdę oburzają wiernych. Między Polakami doszło do ogromnego rozłamu.

W Polsce od kilku dni trwają bardzo poważne napięcia związane z procedowaną w Sejmie ustawą ograniczającą prawo do aborcji. W piątek w związku z tym odbyła się manifestacja zorganizowana przez "Ogólnopolski Strajk Kobiet". Środowiska feministyczne przy okazji protestu atakują nie tylko polityków, ale także Kościół katolicki, o którym twierdzą, że ingeruje w politykę i ich prawa.

Wielkanoc będzie niespokojna

Na jednej z facebookowych grup feministycznych pod nazwą "Dziewuchy dziewuchom" pojawił się post pani Malwiny, która zaproponowała akcję wymierzoną właśnie w Kościół katolicki. Zasugerowała ona innym użytkownikom grupy, aby w ramach walki o swoje prawa nie iść w Wielką Sobotę do kościoła, by święcić pokarmy. - Proponuję akcję "Nie idę ze święconką", żeby od razu KK [Kościół katolicki - red.] zobaczył zmiany - napisała pani Malwina. Jej post od razu spotkał się z dużym odzewem. Wiele użytkowniczek zasugerowało rozszerzenie jej pomysłu. Niektóre stwierdziły, że lepiej zrobić akcję "nie daję na tacę". - Niech poczują Czarny Piątek. Kasa, tu ich zaboli - pojawiło się w odpowiedzi. - Proponuję akcję "wychodzę z kościoła" - to jeszcze inny pomysł. Można zatem spodziewać się, że tegoroczna Wielkanoc będzie niespokojna, będzie wywoływała liczne protesty i demonstracje. Środowiska, które na co dzień krytykują Kościół, mogą chcieć wywoływać liczne kontrowersje.

Wielkie oburzenie wiernych

Już pod samym postem pani Malwiny rozpoczęła się intensywna dyskusja, ponieważ niektóre z obecnych w grupie kobiet ma inne podejście do Kościoła. Sugerują one, że jakkolwiek niepotrzebnie wtrąca się do polityki, to mimo wszystko ważny jest w Polsce, naszej kulturze i tradycji. - W katolickiej Polsce (jeszcze może nas to nieźle obronić) kościół jest ważny. Ale trzeba zrobić tak, że był nie aż tak cholernie ważny i niech nie ma prawa mieszać się do polityki... - skomentowała jedna z kobiet. Także część użytkowników stwierdziła, że protest związany z niedawaniem na tacę, niepójściem ze święconką albo wyjściem z kościoła organizują osoby, które i tak nie dają na tacę, nie święcą pokarmów i do Kościoła nie chodzą. To zresztą potwierdziła jedna z obecnych w grupie kobiet, która na propozycję "niedawania na tacę" stwierdziła, że "od 30 lat uskutecznia tę akcję". WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Czarny Piątek wymknął się spod kontroli! Policja rzuciła się na kobietę W CIĄŻY
  2. Czarny protest trwa. I to na całym świecie
  3. Czarny Piątek. HANIEBNE zachowanie policji, co oni robią?!
Następny artykuł