Tą ustawą PiS sfinansuje 500+. Pieniądze straci przez nią tysiące Polaków
Wiadomości Pikio - 16 Kwietnia 2018

Tą ustawą PiS sfinansuje 500+. Pieniądze straci przez nią tysiące Polaków

Prawo i Sprawiedliwość zamierza wprowadzić ustawę, która mocno uderzy po kieszeni tysiące polskich przedsiębiorców. Ministerstwo Finansów liczy najwyraźniej, że znalazło źródło finansowania 500+.

Nowe przepisy są ostro krytykowane przez osoby prowadzące przedsiębiorstwa, szczególnie te zajmujące się przewozem towarów.

Przedsiębiorcy krytykują PiS

Zdaniem tych ludzi partia rządząca idzie w zbyt socjalnym kierunku. Argumentują oni, że ludzie przedsiębiorczy, którzy ciężko pracują nękani są dodatkowymi podatkami, by sfinansować politykę polegającą na rozdawnictwie. Nowy pomysł Ministerstwa Finansów zakłada wprowadzenie limtu na... ilość paliwa znajdującego się w bakach tirów wjeżdżających do Polski z państw nie należących do UE, czyli Rosji, Ukrainy oraz Białorusi. Regulacje, które mają zostać wdrożone stanowią, iż zgodne z prawem będzie przewożenie w baku tylko 200 litrów paliwa, podczas gdy obecnie dozwolone jest 600 litrów.

Ministerstwo Finansów znalazło źródło finansowania 500+?

Mądre głowy z Ministerstwa Finansów wyliczyły, że kierowcy jadący na zachód, z uwagi na to, że mają mniej paliwa w baku będą musieli zatankować na terenie Polski, a co za tym idzie budżet państwa zostanie zasilony dodatkowymi pieniędzmi. Paliwo jest bowiem mocno opodatkowanym towarem. Regulacja ma jednak mnóstwo wad. Kierowcy mogą bowiem wjeżdżać na teren Unii Europejskiej przez Litwę, państwo to bowiem należy do UE. Problem polega też na tym, że nowe przepisy uderzą też w polskich kierowców, którzy, gdy będą mieć zbyt dużo paliwa w baku, albo zapłacą dotkliwą karę, albo nadłożą drogi.Proponowane linki:
  1. PiS oszalał?! Przez jedną decyzję miliony Polaków straci pracę
  2. Nergal wypowiada wojnę PiS! "Rozpier*ole ten system!"
  3. PiS się nie zatrzymuje! Wiadomo od kiedy będą wypłacać 300+
ogórek2Jak Magdalena Ogórek zaczęła karierę w polityce? Kto by pomyślał! Dziwaczne fakty z jej życiaCzytaj dalej
o_rydzyk8 faktów, których o. Rydzyk nie chciał ujawniać. Pilnie strzeżone sekrety ujrzały światło dzienne, z 7 się nie podniesieCzytaj dalej
Źródło: rp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News