Ta teoria wstrząsnęła wierzącymi. Naukowiec udowadnia, że nie ma życia po śmierci

Ta teoria wstrząsnęła wierzącymi. Naukowiec udowadnia, że nie ma życia po śmierci Źródło: źródło: pixabay.com

Życie po śmierci, w jakiejkolwiek postaci miałoby istnieć - niebo, piekło, czyściec czy Walhalla - nie istnieje. Przekonuje o tym jeden z amerykańskich naukowców z California Institute of Technology. Jak stwierdza badacz, istnienie duszy odrębnie od ciała jest niemożliwe z najprostszych, fizycznych powodów.

Sean Caroll sprowadził na siebie prawdziwy gniew wierzących wszystkich religii i ich odłamów z powodu swojej koncepcji. Jak przekonuje amerykański naukowiec, nie jest możliwe, by człowiek żył po śmierci. Jak wskazuje bowiem badacz, dusza w tej postaci, w którą znają ją ludzie, to nic innego jak powiązane ze sobą atomy i elektrony funkcjonujące w ludzkim mózgu. Te nie funkcjonują po śmierci człowieka.

Prawa fizyki gorsze niż śmierć

Tak namacalne przedstawienie świadomości, jak to zaprezentowane przez Carolla, oznacza, że cząsteczki składające się na nią podlegają prawom fizyki. Jednak zdaniem naukowca, jest to bariera nie do pokonania. Kalifornijczyk wskazuje, że nikomu nie udało się dotąd pokonać praw fizyki i nic nie wskazuje na to, by nagle garść atomów tworząca świadomość miała dokonać takiego czynu. - Niektórzy twierdzą, że po zgonie ulatuje z człowieka „dusza”. Zapominają, że atomy napotkałyby przeszkodę nie do pokonania. Są nią prawa fizyki, które rządzą naszym życiem. Informacje z mózgu nie przemieszczają się, lecz giną razem z ciałem - stwierdza naukowiec. Cała teoria Carolla oparta jest o kwantową teorię pola, która tłumaczy podstawowe powiązania i wzajemne oddziaływania między cząsteczkami. Co więcej, naukowiec twierdzi, że aby udowodnić życie po śmierci, ktoś musiałby potwierdzić istnienie odrębnych, niepodlegających fizyce "cząstek ducha". Wiara w ich istnienie spotyka się jednak ze śmiechem politowania w środowisku naukowym.

Nie pierwszy raz odebrano wierzącym raj

Warto przypomnieć, że podobne zdanie, co naukowiec California Institute of Technology przedstawił 10 lat temu inny naukowiec. Vexen Crabtree w 2007 roku donosił, że nie ma czegoś takiego, jak dusza w człowieku. Crabtree podkreślił, że po śmierci mózgu, który jest głównym organem ludzkiego ciała, z pamięci, uczuć i charakteru nie pozostaje nic. źródło: planeta.fm
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News