Nowa sonda znanego polskiego youtubera bawi do łez. Na swoim kanale „Brzoza TV” zapytał przechodniów, co sądzą o wprowadzeniu do szkół nauki cyfr arabskich. Odpowiedzi Polaków mogą zaskoczyć.

Ostatnia sonda youtubera Brzozy, w której przechodnie odpowiadali na pytanie – co zrobiłbyś, gdyby twoje dziecko okazało się homo sapiens stała się hitem Internetu. Youtuber nie spoczął na laurach i stworzył nową sondę, która swoją popularnością może przebić tę poprzednią.

Sonda na Brzoza TV: „cyfry arabskie w szkołach są niepotrzebne”

Okazuje się, że Polacy twierdzą, iż cyfry arabskie w szkołach są niepotrzebne. Odpowiedzi przechodniów bawią do łez: „przecież żyjemy w Polsce”, „powinniśmy uczyć się wszystkiego po polsku”. Jedna z pań stwierdziła, że nie ma w tym nic złego, jeśli ktoś „lubi uczyć się obcych języków”. Natomiast pewien chłopak uznał, że to „coś strasznego, niepotrzebny wpływ islamistów”.

Brzoza próbował nakierować uczestników sondy na właściwe tory. W tym celu pytał ich jakich cyfr obecnie używa się w szkołach. Oczywiście prawidłową odpowiedzią były cyfry arabskie. Są one powszechnie używane na całym świecie do zapisywania liczb. Są to kolejno znaki: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 oraz 9. Cyfry te pochodzą z Indii, natomiast rozpowszechnili je później Arabowie. Ciekawostką jest fakt, że używane współcześnie w krajach arabskich znaki, różnią się znacznie od cyfr wykorzystywanych w Europie.

Zobacz także:

  1. Sensacyjne odkrycie! Człowiek ma… dwa mózgi
  2. Największa plotka o Wojewódzkim obalona? Kuba zabrał głos
  3. Koszmarna wiadomość. NIE ŻYJE wielki polski bohater

Źródło: mamadu.pl

Nie uwierzysz, za co w tych krajach grozi kara śmierci! [ZDJĘCIA]


Internauci POTWORNIE szydzą z pomnika smoleńskiego [MEMY]

Zobacz również