W tak trudnym dla Polski czasie trudno być bezstronnym portalem. Trudno, ponieważ oskarżenia o stronniczość i wspieranie którejś ze stron konfliktu politycznego padają z obu stron. Poniżej grafika z czterema komentarzami internautów, które idealnie obrazują sytuację w jakiej jesteśmy. Atakują nas z dwóch stron i oskarżają o stronniczość na rzecz… zarówno PiS-u jak i KOD-u.

Jesteśmy odporni na taką krytykę bez argumentacji, ale chcemy Wam pokazać absurd sytuacji. Media się polaryzują, w tak trudnym dla Polski okresie albo otwarcie wspierają opozycję albo rząd.

My od samego początku pozostajemy bezstronni. Nie jesteśmy na niczyjej smyczy, nie pobieraliśmy nigdy publicznych pieniędzy. Możemy pisać o niewygodnych faktach zarówno dla rządu, jak i dla opozycji, bo nie jesteśmy uzależnieni od sytuacji politycznej w naszym kraju. Niestety wiele osób tego nie rozumie. Nie dziwimy się. Polska scena medialna jest tak upolityczniona, że zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, iż media na pewno muszą kogoś wspierać.

Jesteśmy młodym zespołem redakcyjnym. Zespołem tworzonym przez ludzi, którzy nie potrzebują sponsoringu, bo umiemy zadbać o swoje życie i o finanse portalu. Ciągle w szalonym tempie rośnie nasza poczytność, a Wasze dotacje jeszcze bardziej utwierdzają nas w przekonaniu, że to co robimy ma sens.

Dziękujemy Wam za zaufanie i obiecujemy pozostawać bezstronni, nikomu nie odpuszczać.

Albert Wójcik, redaktor naczelny Pikio.pl

...

Zobacz również