Do niezwykłych wniosków doszli śledczy badający tę sprawę. Ciężarówka, o której niedawno zrobiło się naprawdę głośno w mediach, miała przekroczyć polską granicę. To pierwszy taki znany przypadek.

Niemiecka policja federalna zatrzymała ciężarówkę na tureckich numerach, którą kierował 46-letni Turek. Do interwencji doszło w pobliżu miasta Müllrose, niedaleko od granicy z Polską, na autostradzie A12. Okazało się, że celem tureckiego kierowcy był właśnie nasz kraj.

Na pace pojazdu dokonano szokującego odkrycia. Przebywało tam w strasznym ścisku 51 imigrantów pochodzących z Iraku. W grupie nielegalnie przewożonych imigrantów znalazło się 20 mężczyzn, 14 kobiet, 10 chłopców i 7 dziewczynek. Wśród „pasażerów” przynajmniej jedna osoba była zgłoszona jako uchodźca w Rumunii.

Na pokładzie ciężarówki nikt nie był ranny, jednak wiele osób było wygłodzonych i spragnionych. Przynajmniej jedna osoba miała objawy odwodnienia. Uchodźców, próbujących nielegalnie przekroczyć granicę przesłuchano. Obecnie przebywają w obozie dla uchodźców w Eisenhüttenstadt. Kierowcę ciężarówki aresztowano i postawiono mu zarzuty nielegalnego przewozu imigrantów.

Bardzo wiele przypadków desperacji imigrantów kończy się tragedią. Uchodźcy i imigranci, pragnąc dotrzeć do wybranego miejsca, często gotowi są poświęcić wszystko, a nawet zaryzykować własne życie, żeby tego dokonać. Wykorzystują to szmuglerzy, oferujący transport do upragnionych państw za horrendalne kwoty.

Teraz o ciężarówce pisze cały świat. Sprawą zainteresowała się oczywiście prasa niemiecka, ale i brytyjska, francuska czy rosyjskie Russia Today. Wzmianki o ciężarówce pojawiły się także na portalach amerykańskich.

fot. twitter.com/bpol_b

Źródło: rt.com

...

Zobacz również

Tak wyglądało "słodkie" życie gwałciciela z Rimini - plaża, garnitury, markowe ciuchy... [ZOBACZ!]