Uważajcie na to, gdzie planujecie wyjechać. WHO ostrzega i przesyła w te miejsca potężnie ilości antybiotyków.  Śmiertelnie groźna choroba wydostała się i zabija w 24 godziny od zainfekowania. 

Niestety bardzo groźna choroba szybko się rozprzestrzenia. Chodzi o pewną formę dżumy, która szerzy się na Madagaskarze. Płucna odmiana tej strasznej choroby zabiła już 42 osoby, kilkaset choruje. Te państwo to jedno z najbiedniejszych państw na świecie a władze mają poważny problem, aby nad chorobą zapanować.

Jest podejrzenie, że choroba rozprzestrzeniła się już w sierpniu, kiedy to 31-letni mężczyzna zmarł w taksówce. Miał chorować na malarie, ale po śmierci stwierdzono, że to była płucna odmiana dżumy. Przed śmiercią zdążył zainfekować kilka innych osób, z którymi miał kontakt.

Jak podaje „New York Times” choroba wydostała się i znalazła się już na Szeszelach. To jeden z regionów, do którego turyści z chęcią przylatują na wakacje. Władze zaznaczają, że robią wszystko, aby opanować sytuacje. BBC z kolei informuje, że WHO wysyła antybiotyki w potężnych ilościach by pomóc w walce z chorobą, która rozprzestrzenia się z ogromną siłą.

 

Źródło: msn.pl

...

Zobacz również

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz