Masz telefon w jednej z największych sieci w Polsce? Należy ci się zwrot pieniędzy

Masz telefon w jednej z największych sieci w Polsce? Należy ci się zwrot pieniędzy Źródło: Oleg Magni Unsplash.com

T-Mobile to nie pierwszy operator, który został ukarany za podobne praktyki. Pamiętaj, jeśli jesteś ich klientem, oficjalnie możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy w jednym konkretnym przypadku. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie zostawia pola do swobodnej interpretacji, wszystko zostało wyjaśnione.

T-Mobile będzie musiało zwrócić pieniądze klientom i każdy kto zgłosi się do firmy z taką prośba, musi zostać wysłuchany. Będąc klientem, warto wiedzieć, że niektóre praktyki stosowane przez sieci komunikacyjne nie są niestety legalne. UOKiK wskazał kiedy konieczne jest zwrócenie klientowi należności.

Nie tylko T-Mobile będzie zwracać klientom pieniądze

T-Mobile jest siecią, z której korzystają miliony Polaków, dlatego wielu może zainteresować fakt, że firma została właśnie zobligowana do wypłacenia pieniędzy swoim klientom. Pobierane przez operatora opłaty były bezprawne, a praktyka ta nie jest rzadkością. Wcześniej za ten sam proceder ukarany został Polkomtel i możliwe, że T-Mobile nie będzie jedynym dużym graczem zmuszonym do dostosowania się do zaleceń UOKiK. Wszyscy korzystający z tzw. kart pre-paid mogą oczekiwać, że niewykorzystane środki przelane na konto wrócą do ich kieszeni. Okazuje się, że nie jest zgodne z prawem, aby pieniądze przepadały po braku przedłużenia ważności takiego konta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Urząd podjął decyzję, T-Mobile musi się do niej dostosować

Konsumenci nie mogą tracić niewykorzystanych środków zgromadzonych na koncie pre-paid z powodu braku kolejnego doładowania  - powiedział cytowany przez Wirtualną Polskę, Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK. Choć w umowach często można spotkać zapis o tym, że w przypadku niewykorzystaniu środków na koncie, pieniądze przepadają, to według informacji przekazanych przez urząd takie praktyki nie są już zgodne z prawem unijnym. Od grudnia 2018 roku obowiązują przepisy, zgodnie z którymi klient ma prawo o wnioskowanie do operatora o zwrot środków karty przepłaconej w oparciu o zapis zawarty w Europejskim Kodeksie Łączności Elektronicznej. Wiadomo, w jaki sposób ubiegać się o zwrot pieniędzy od T-Mobile.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Wypadek wojska USA w Polsce. Trwa akcja służb

2. Smutne informacje. Hanna Lis wyznała prawdę o swojej chorobie

W kilku krokach odzyskaj swoje pieniądze

Przede wszystkim do takiego zwrotu pieniędzy będą uprawnieni wszyscy, którzy są klientami T-Mobile od minimum 6 miesięcy. Należy złożyć wniosek o zwrot należności nie później niż 30 dni od wygaśnięcia ważności konta, na którym znajdują się niewykorzystane środki. Można to zrobić zarówno poprzez internet lub za pośrednictwem Biuro Obsługi Abonenta. Należność zostanie przelana na wskazane we wniosku konto lub na inną kartę pre-paid wskazaną przez klienta sieci. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniaj
  2. 36-letni piłkarz zginął w wypadku na motorze. Osierocił trójkę dzieci
  3. Skandal na pogrzebie. Żałobnicy wstrząśnięci zachowaniem księdza Bogdana
  4. Łukasz Szumowski chce znieść kolejne zakazy. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dni
  5. Dzielna 5-latka uratowała życie swojej mamie. Wstrząsające sceny nagrała kamera monitoringu
  6. TVN przekazał Polakom pilną wiadomość. Będzie źle, każą się zabezpieczyć

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News