Zdjęcie wszystko ujawniło, nie ma wątpliwości. Nikt nie wiedział o tajemnicy Szymona Majewskiego

Zdjęcie wszystko ujawniło, nie ma wątpliwości. Nikt nie wiedział o tajemnicy Szymona Majewskiego Źródło: Jan Bielecki/East News

Szymon Majewski opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, które nie pozostawiło wątpliwości. Z okazji ważnej rocznicy postanowił, że to najwyższa pora, aby świat dowiedział się całej prawdy. Tajemnicze zdjęcie, które opublikował dziennikarz, ma związek z jego dziadkiem.

Szymon Majewski z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego postanowił podzielić się z fanami ciekawym zdjęciem. Jak się okazało, kryje się za nim głębsza historia. Cała tajemnica wyszła na jaw. Dziennikarz podzielił się historią związaną z jego dziadkiem. Praktycznie nikt o tym nie wiedział.

Szymon Majewski z okazji ważnej rocznicy zdradził tajemnicę w związku ze swoim dziadkiem 

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego stała się dobrą okazją dla Szymona Majewskiego, by podzielić się z fanami ciekawą historią związaną z jego dziadkiem. Dotychczas nikt nie zdawał sobie sprawy z tajemnicy, która kryła się za jednym zwyczajnym zdjęciem. 

1 sierpnia, czyli rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego sprawiła, że wiele gwiazd postanowiło oddać hołd Powstańcom Warszawskim. Od samego rano można było zauważyć mnóstwo postów w mediach społecznościowych, związanych ze zrywem Polaków w okupowanej stolicy. Małgorzata Rozenek apelowała, by oddać hołd Powstańcom, a Dorota Rabczewska podzieliła się przemyśleniami na temat szacunku dla historii naszego kraju. Podczas uroczystości obchodów zabrała także głos Wanda Traczyk-Stawska, która przekazała kilka bardzo ważnych słów. Ciekawym wpisem na Facebooku podzielił się także Szymon Majewski. 

Komikowi wielokrotnie zdarzało się opowiadać o swoim dziadku - Ignacym Łysakowskim o pseudonimie "Skiba Włodzimierz". Miał on stopień kapitana i działał w Batalionie AK Bełt. W czasie Powstania Warszawskiego walczył w okolicy Alei Jerozolimskich. Bohaterskie losy dziadka Majewskiego zostały upamiętnione w Muzeum Powstania Warszawskiego. Miedzy innymi można tam ujrzeć jego mundur, z którym wiąże się ciekawa historia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ten dzień. Uniform mojego dziadka Ignacego kpt. AK ps. „Skiba Włodzimierz” do obejrzenia w Muzeum Powstania Warszawskiego. Pod kołnierzem, w czasie renowacji odkryto wyszytego diabełka, być może babcia chciała go wyszyć na szczęście, a może dziadek tak zaznaczył swój mundur? W szkole pod Łęczycą nauczyciele mówili na niego Boruta - napisał w poście na Facebooku. Jak zdradził, dopiero po wielu latach odnaleziono ukryty symbol, wyszyty pod kołnierzem munduru jego dziadka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z pozoru zwykłe 5 groszy może być warte ogromne pieniądze. Chodzi o jeden szczegół na monecie
2. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
3. Kobieta za namową lekarzy piła 3 litry wody dziennie przez miesiąc. Efekty okazały się spektakularne

Szymon Majewski opublikował także zdjęcie, na którym wyraźnie widać wizerunek małego diabełka. Internauci zdążyli wysnuć już wiele teorii na temat jego znaczenia. Być może diabełek miał bronić powstańca od złego. Większość komentujących odpuściła jednak snucie teorii i napisała, że zarówno dziadkowi Majewskiego, jak i innym Powstańcom po prostu należy się szacunek i chwała za ich ogromną odwagę i bohaterską walkę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Piotr Żyła regularnie zdradzał Justynę? Celebrytka bezlitośnie oczerniła byłego męża na oczach całej Polski
  3. Niewiarygodne, jak nieuleczalna choroba zmieniła Boczka z "Kiepskich". Nie przypomina dawnego siebie
  4. Halina Młynkova w końcu ujawniła prawdę o swoim synu. Łzy same lecą z oczu
  5. Jesteś teraz lub wybierasz się na wesele? Fatalna informacja, możesz spodziewać się kłopotów
  6. Przypadkiem znaleźli dryfującą łódź. Zajrzeli do środka i zamarli, natychmiast wyciągnęli telefony
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach     
  8. Porażające sceny w Biedronce, nie żyje 61-letni mężczyzna. Sklep od razu został zamknięty
  9. Dentysta aż zrobił zdjęcie. Wnętrze ust pacjentki budzi grozę, nie dla wrażliwych

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News