"Niech opustoszeją kościoły, w których Jezus jest członkiem PiS". Hołownia ostro o polskich księżach

"Niech opustoszeją kościoły, w których Jezus jest członkiem PiS". Hołownia ostro o polskich księżach Źródło: YouTube/Onet News

Szymon Hołownia ostro wypowiada się o polskich księżach, którzy wspierają PiS. Na łamach "Tygodnika Powszechnego" ukazał się apel dziennikarza do katolików. Nie popiera ostatnich wypowiedzi abp Jędraszewskiego.

Szymon Hołownia to chrześcijański publicysta, którego opinie ostatnio coraz częściej stoją w opozycji do oficjalnego stanowiska polskich władz kościelnych. Zwłaszcza w obliczu ostatnich wypowiedzi arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, dziennikarz wzywa polskich katolików do "obywatelskiego nieposłuszeństwa" wobec radykalnych i "niemądrych" decyzji niektórych wysoko postawionych księży.

Szymon Hołownia szydzi z wypowiedzi biskupów

W ostatnich miesiącach sytuacja między hierarchami kościoła a wyznającymi wartości chrześcijańskie dziennikarzami i intelektualistami mocno się pogorszyła. Nie wszyscy zgadzają się z decyzjami arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który po Marszu Równości w Białymstoku poparł przemoc stosowaną przez ludzi, którzy próbowali powstrzymać pochód.

Poparcie dla działań arcybiskupa wyraziła Rada Biskupów Diecezjalnych. Księża mają modlić się za abp Jędraszewskiego i "ofiary ideologii LGBT". Szymon Hołownia skwitował tę sytuację prześmiewczą wypowiedzią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeśli komuś wydawało się, że byliśmy już na dnie niemądrych wypowiedzi polskich biskupów - parę dni temu mógł usłyszeć pukanie do spodu w to dno. (…) Każdy z nas z pewnością widział te hordy osób homoseksualnych i transpłciowych atakujących piesze pielgrzymki, upuszczających krew pochwyconym niecnie ministrantom i rozbijających zebrania Kół Żywego Różańca - napisał publicysta.

Dziennikarz opowiada, że niektórzy jego znajomi w ramach protestu postanowili nie dawać ofiar na tacę, odcinając tym samym księży, którzy wspierają krucjatę abp Jędraszewskiego, od wsparcia finansowego.

- Niech jak najszybciej opustoszeją te kościoły, w których Pan Jezus jest członkiem PiS-u, w których szczuje się heteroseksualistów na gejów. Niech jednak frekwencyjnego i finansowego wiatru w żagle dostaną te wspólnoty, w których głosi się nadzieję, nie strach, nie butę, nie jakieś wizje świata wzięte prosto z Marsa - zwrócił się do wierzących Szymon Hołownia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. 16-latka przyniosła do szpitala reklamówkę. Był w niej jej martwy synek, miał roztrzaskaną główkę

Jego słowa dają nadzieję tym, którzy pragnęliby jakiejś dywersyfikacji w świecie polskiego kościoła, który ostatnimi czasy coraz częściej stoi murem za rządem. Oczywiście wszystko zależy od tego, na ile instytucja na tyle "zastała", co polski kościół, jest podatna na jakiekolwiek działania oddolne i czy opinie wiernych będą w stanie wywrzeć jakąkolwiek presję na duchownych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Babcia ukarała 2-letnią wnuczkę. Teraz dziecku grozi amputacja stóp
  4. Pies zgubił się na wakacjach i desperacko próbował odnaleźć swojego pana. Niewyobrażalne, co się z nim działo przez 3 lata
  5. Brat zgwałcił 14-letnią siostrę. Jednak największy cios zadali jej właśni rodzice

źródło: natemat

Następny artykuł