"Czekają aż mu mózg pęknie?!" Zrozpaczona mama Szymona błaga o pomoc

"Czekają aż mu mózg pęknie?!" Zrozpaczona mama Szymona błaga o pomoc Źródło: Fot. Pixabay/Kat Jayne

Szymon jest bardzo chory, a jego mama próbuje poruszyć niebo i ziemię, aby jej mały synek został uratowany. Mózg dziecka już nie funkcjonuje, a lekarze proponują, aby umieścić je w hospicjum. Twierdzą, że nie ma szans na to, aby pomóc chłopcu. Mama jednak nie daje za wygraną i szuka pomocy wszędzie, gdzie to tylko możliwe.

Szymon cierpi na bardzo poważne schorzenie, które spowodowało u niego śmierć mózgu. Lekarze nie mogą już pomóc dziecku. Mama Szymona twierdzi, że szpital nie dopełnił swoich obowiązków. Placówka jest jednak przekonana, że leczenie przebiegło zgodnie z wytyczonymi standardami. 

Szymon jest oczkiem w głowie swojej mamy. Czy będzie zmuszona się z nim pożegnać?

Chłopiec został przez rodziców przywieziony do szpitala w Warszawie w stanie bardzo ciężkim. Miał wysoką gorączkę. Lekarze widząc niezwłocznie przystąpili do działania. Choć starali się za wszelką cenę pomóc chłopcu, nie udało im się. Stwierdzili śmierć jego mózgu. Od kilku miesięcy stan dziecka nie poprawia się, Szymon nie porusza się i reaguje na bodźce. Jego organizm funkcjonuje, bo jest podłączony do aparatury. Dziecko jest zupełnie nieświadome tego, co się dzieje.

Mama Szymona jest zrozpaczona. Narzeka na lekarzy pracujących we wspomnianym szpitalu. Twierdzi, że nie poddają oni jej dziecka niezbędnym zabiegom. Ponoć obwód jego małej główki znacznie powiększył się w ostatnim czasie. Powinni poddać go zabiegowi "odbarczenia" (tj. zmniejszenia ciśnienia) jego mózg.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

"Czy oni czekają, aż mu głowa pęknie?!" Matka chłopca jest zrozpaczona

 - (...) Powinien mieć odbarczenie mózgu. Od samego początku to powinno być zrobione. Główka jest coraz większa. Czy oni czekają, aż mu głowa pęknie?! - wyznała zrozpaczona mama chłopca w rozmowie z serwisem "Parenting".

W sprawę zaangażował się nawet Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, który bada sprawę. W Internecie krążą także petycje, które szybko stały się popularne. Użytkownicy sieci w ten sposób chcą zawalczyć o życie Szymona. Petycja ma trafić do Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Rodzice cały czas mają nadzieję, że uda się wznowić leczenie i znaleźć sposób, aby pomóc dziecku. 

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. Bardzo smutny dzień. Ostatnie pożegnanie b. polskiego ministra i członka obrad Okrągłego Stołu
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Parenting

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu