Prezes koncernu PepsiCo obiecał przeprowadzenie reformy w firmie. Na pierwszy ogień pójdzie wartość kaloryczna jednego z najpopularniejszych napojów na świecie.

Prezes PepsiCo Indra Nooyi zobowiązała się do obniżenia ilości cukru, a co za tym idzie zmniejszenia kaloryczności. Oficjalnie decyzja jest motywowana zdrowiem konsumentów i dostosowaniem się do ich gustu.

Wprowadzenie zmian jest rozłożone na kilka lat. Według planu do 2025 roku mała puszka Pepsi ma zawierać maksymalnie 100 kalorii z cukru. Oprócz tego firma planuje obniżenie zawartości kwasów nasyconych oraz cukru w produkowanej przez nich żywności.

Zmiany w koncernie nikogo nie dziwią. Firma od dawna pracuje nad ociepleniem wizerunku kojarzonego głównie z niezdrowymi napojami. Równolegle realizowany jest projekt obniżenia emisji gazów cieplarnianych i zużycia wody, według specjalistów pozwoli to na oszczędności rzędu kilkuset milionów dolarów rocznie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: cnbc.com

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.