Szykuje się wojna! Zobaczcie, co dzieje się z walutą
Wiadomości Pikio - 24 Listopada 2017

Szykuje się wojna! Zobaczcie, co dzieje się z walutą

W wybuch tej wojny wciąż wierzy wiele osób. Choć szczyt kryzysu mamy już zdecydowanie za sobą, wciąż istnieje ogromne zagrożenie, że komuś w końcu puszczą nerwy, a wówczas rakiety przeczeszą niebo i podpalą horyzont. Ogromne obawy widać bardzo dobrze w tym, co się dzieje na rynku walut. Wszystko wskazuje bowiem na to, że do konfliktu jednak dojdzie.

Do konfliktu na Półwyspie Koreańskim po prostu dojść musi. Zbyt wiele wskazuje na to, że w końcu Korea Północna z całą siłą uderzy w Stany Zjednoczone i wszystkich lokalnych sojuszników mocarstwa. Wielkie kapitały nie zamierzają jednak polegać na przywódcy USA czy Korei Południowej i czekać, aż konflikt sam się uspokoi. Największe przedsiębiorstwa świata postanowiły, że wezmą sprawy w swoje ręce. Masowe wykupywanie południowokoreańskiej waluty, wona, ma swój cel. Umacnia to bowiem walutę Koreańczyków z południa, a także czyni silniejszą ich giełdę. Nie o to jednak przede wszystkim chodzi. Wzmożony handel z Chinami, wymiana pomysłami i inwestycje to coś, co z pewnością podoba się Pekinowi. Chińskie władze zdają sobie sprawę, że wojna tylko zniszczyłaby wszystko i zablokowała możliwość współpracy z takimi południowokoreańskimi potęgami jak Samsung, LG czy Hyundai.

Waluta, walutą, a wojna jej przyjacielem

Dlatego też, zamiast liczyć na rozgrywki polityczne, południowokoreańskie potęgi postanowiły niebezpośrednio zatrzymać wojnę, kontaktując się z Chinami. Dobrze prowadzony handel może skutecznie przekonać chińskich przedsiębiorców i władze w Pekinie, że trzeba hamować zapędy Pjongjangu. Przypomnijmy, że to właśnie Chiny są największym, i prawdopodobnie jedynym, sojusznikiem komunistycznego reżimu Korei Północnej. Można więc powiedzieć, że wisząca w powietrzu wojna sprzyja gospodarce. Obawa przed konfliktem jest bowiem tak duża, że postanowiono wyciągnąć najmocniejszy argument - pieniądz. Właśnie dzięki temu won w ostatnich trzech miesiącach tak szybko się umacnia. Ba, won jest ostatnio najszybciej rosnącą walutą całego świata.

Wojna w liczbach

Dzięki napiętej sytuacji między Koreami i rosnącemu zagrożeniu wojną wszystkie wskaźniki, z których mogą cieszyć się południowokoreańscy ekonomiści, rosną. Od dwóch lat miesięczna nadwyżka handlowa ani razu nie zeszła poniżej 5 mld wonów. W samym tylko październiku eksport wzrósł o 7,1%, a import w tym czasie zwiększył się o 7,9%. PKB w trzecim kwartale roku urosło o ponad 3,6%. źródło: wp.pl
Te zdjęcia Putina wywołają uśmiech na twojej twarzy!Te zdjęcia Putina wywołają uśmiech na twojej twarzy!Czytaj dalej
pjimageTe zdjęcia nie były dla nich powodem do dumy! Gwiazdy w policyjnej kartotece [ZOBACZ!]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News