Beata Szydło, która jest proponowana przez PiS na stanowisko szefowej przyszłego rządu, zdradziła jaki będzie jej pierwszy projekt i zarazem priorytet. Chodzi o 500 złotych miesięcznie na drugie i każde kolejne dziecko. Rodziny ubogie mogłyby liczyć na wsparcie nawet dla pierwszego dziecka.

– To będzie pierwszy projekt jaki zrealizuję – mówiła Beata Szydło na spotkaniu z rodzinami wielodzietnymi w podwarszawskim Józefowie.

– Rozpoczyna się rok szkolny. Dla wielu rodziców wyposażenie dziecka i wysłanie do szkoły jest bardzo trudne. Wielu rodziców na to po prostu nie stać – dodała.

– Dziecko to jest inwestycja. To nie jest koszt. Rodzina to jest inwestycja. Państwo powinno pamiętać, że inwestowanie w rodziny to inwestycja w naszą przyszłość – twierdzi Szydło.

Szydło uważa, że jest możliwe przekazywanie przez panstwo 500 złotych miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko. Rodziny mniej zamożne, w których dochód na osobę jest niższy niż 800 złotych, miałyby otrzymywać tego typu dopłaty również na pierwsze dziecko.

Sami politycy PiS przyznają, że projekt pochłonie gigantyczne środki. Mówi się o kwotach przekraczających 22 miliardy złotych. Skąd wziąć pieniądze na dopłaty dla rodzin?

źródło: money.pl

...

Zobacz również