Premier Beata Szydło zaproponowała pozostałym państwom Grupy Wyszehradzkiej oraz Angeli Merkel, aby rozwiązać kryzys migracyjny „w kompromisowy sposób”. Uważa, że Polska nie powinna przyjmować uchodźców, tylko pomóc w inny sposób. 

O swoich spotkaniach z Angelą Merkel i liderami państw Grupy Wyszehradzkiej (Węgry, Czechy i Słowacja), Beata Szydło opowiedziała w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w TVP Info.

 Są sprawy, które dzielą, ale dzisiaj zaproponowałam kompromis w najważniejszym z kryzysów – kryzysie migracyjnym. Kompromis polegający na tym, żebyśmy zwiększyli środki na pomoc humanitarną – to zrobi rząd w przyszłym roku, żebyśmy zabezpieczali granice zewnętrzne, rozwiązali problem migracji poza granicami i wspierali państwa trzecie – mówiła premier Szydło.

– To jedyna droga, która może dzisiaj rozwiązać problem kryzysu migracyjnego, a po drugie – to płaszczyzna, która będzie nas łączyła. Zostało to powiedziane przeze mnie zarówno na spotkaniu z kanclerz Merkel, jak i na spotkaniu z grupą V4. Myślę, że jest zrozumienie, że powinniśmy tego kompromisu poszukiwać – dodała.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...