Na polskim Twitterze trwa awantura wokół najnowszego wpisu Donalda Tuska. Teraz, wyraźnie wściekła premier, postanowiła się zemścić na byłym premierze i wymierzyć mu równie bolesny cios. Jej post zebrał już prawie 3 tysiące reakcji.

Dziś około południa media społecznościowe rozgrzał post przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie. – napisał były premier.

Na te słowa zareagowała premier Beata Szydło.

@donaldtusk jako @eucopresident nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd atakuje Polskę – zarzuciła Donaldowi Tuskowi.

Post wywołał olbrzymią dyskusję i szybką reakcję wielu polityków obozu rządzącego.

Tusk mowi o Kremlu? Czlowiek,ktory gadal o Putinie „nasz czlowiek w Moskwie”! Ten,ktory z pierwsza wizyta na Wschod pojechal do Rosji… – napisał Europoseł Ryszard Czarnecki.

To Platforma odpowiada za błędy w polityce wobec Ukrainy. Gdzie był Tusk, gdy w czasie Majdanu w 2014 r. szef MSZ Radosław Sikorski proponował ukraińskiej opozycji pakt z ówczesnym prorosyjskim prezydentem Janukowyczem? Gdzie był, gdy prezydent Białorusi Łukaszenka proponował Polsce przyłączenie się grupy krajów negocjujących w sprawie konfliktu na Ukrainie? Gdzie był, gdy jego następczyni Ewa Kopacz opowiadała, że nie interesuje ją Ukraina, bo jako kobieta zamyka drzwi i opiekuję się własnymi dziećmi? – pytał w rozmowie z Onet.pl szef MSZ Witold Waszczykowski.

Twitter
Twitter
Twitter

Źródło: Twitter

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

 

...

Zobacz również