Beata Szydło jest w ciężkim szoku. Nie spodziewała się bowiem, że ktoś zaatakuje ją w równie brutalny sposób. Nie była to bowiem zwykła złośliwość czy krytyka, a bezpośredni atak, który może zakończyć się w sądzie

Powodem, dla którego Tomasz Siemoniak stracił cierpliwość był wywiad tygodnika „wSieci” z Beatą Szydło. Premier odniosła się w nim do retoryki opozycji, wedle której PiS wyprowadza Polskę z UE.

– Chcemy być w Unii, cenimy ją i dlatego właśnie mamy prawo upominać się o przestrzeganie zasad, o prawdziwie wspólny rynek, o bezpieczeństwo, o rozwój. Jeżeli w interesie Niemiec będzie osłabienie Polski, to PO zrobi wszystko, czego od niej zażądają – powiedziała Szydło.

To właśnie słowa o pracy na rzecz niemieckiego interesu rozjuszyły Tomasz Siemoniaka, byłego ministra obrony w rządzie Platformy i PSL-u. Stwierdził, że słowa Prezes Rady Ministrów są haniebne oraz posunął się do znacznie ostrzejszego sformułowania.

– Sugerowanie przez premier Szydło, że PO działa w interesie Niemiec (wywiad dla wpolityce.pl) absolutnie haniebne. Żałosna marionetka! – napisał na Twitterze Tomasz Siemoniak.

źródło: msn.com

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Zobacz również