Trwa audyt rządów PO-PSL. Premier Beata Szydło zapowiedziała, że nowa władza zajmie się aferami poprzedników. Na pierwszy ogień ma pójść słynne Amber Gold. W tym celu powstanie komisja śledcza. 

– Dzisiaj mamy rozmawiać o stanie państwa po rządach PO-PSL. Opozycja często sprawdza nas, czy wywiązujemy się z naszych obietnic wyborczych. Ma do tego prawo, ma nawet taki obowiązek. Obowiązkiem każdej władzy jest rozliczanie się ze swoich zobowiązań i sprawozdania z tego, jak ich rządy przebiegały. Zanim opozycja zacznie rozliczać kogokolwiek, dobrze byłoby, jakby sama się rozliczyła. Niestety, dzisiaj Ci, którzy mówią „nie realizujecie, za szybko, za mało”, sami uciekli od odpowiedzialności i nie pokazali, co zostawili po swoich rządach. Moglibyśmy uznać, że wasze rządy ocenili obywatele w październiku ubiegłego roku – mówiła premier.

– Politycy będą odpowiadać za swoje czyny i zaniechania. Politycy PO-PSL nie brali za nic odpowiedzialności. Jest odpowiedzialność prawna i polityczna, której oczekuje się od polityków. Odpowiedzialność wynikająca ze służby państwa i obywatelom. Tego przez 8 lat nie było. Przy katastrofie smoleńskiej uznano, że nikt nie jest winny, nikt za nic nie odpowiada, była kpina z Polaków, przejawiająca się m.in. w awansie szefa BOR, który odpowiadał za bezpieczeństwo. Drugi przykład, który w jaskrawy sposób pokazuje brak odpowiedzialności, to sprawa afery podsłuchowej – dodała.

źródło: niezależna.pl

...

Zobacz również