Szydło jak rozwścieczona kobra! W szale ogłosiła decyzję, którą zapamięta historia

Szydło jak rozwścieczona kobra! W szale ogłosiła decyzję, którą zapamięta historia

Ta środa przejdzie do historii, jako dzień bardzo burzliwy i pełen napięć w stosunkach polsko-polskich, ale i polsko-europejskich. Podjęta w PE rezolucja ws. praworządności w Polsce doprowadziła najpierw do wyjścia z sali delegacji rządu Prawa i Sprawiedliwości, a potem do szału polskiej premier. Beata Szydło po prostu wybuchła, w takiej furii nie widział jej jeszcze nikt.

Debata nad praworządnością w Polsce nie pozostawiła nikogo obojętnym. Podczas niej szybko doszło do starć między deputowanymi Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Wystąpienie Janusza Lewandowskiego, europosła z PO, podniosło atmosferę w PE. Ten mówił o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą rządy PiS. Jak podkreślił, to co robi obecna władza, jest sprzeczne z Polską racją stanu. Chwilę później Parlament Europejski zagłosował za rezolucją opierającą się na osławionym art. 7, który mówi o nakładaniu sankcji, ograniczania prawa głosu dla państwa. W końcu może dojść do całkowitego wykluczenia ze wspólnoty europejskiej.

Premier Szydło w natarciu

Niemal natychmiast po tym, jak napięcie w PE sięgnęło zenitu, pojawiły się komentarze Beaty Szydło. Premier skomentowała całe zamieszanie podczas debaty. Jej zdaniem, politycy PO nie są godni reprezentować Polski, ponieważ szkalują swój kraj na forum międzynarodowym. We wpisie dodanym chwilę po pierwszym Szydło podkreśliła, że w piątek na szczycie europejskim "odniesie się do skandalicznych wydarzeń w PE". Tak ostrych słów premier Polski jeszcze nigdy nie używała w kontekście konfliktu z UE. W kuluarach mówi się, że Szydło wpadła w dziką furię. - Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania. Podczas piątkowego szczytu europejskiego, odniosę się do dzisiejszych skandalicznych wydarzeń w PE - skwitowała Szydło. Jej wystąpienie, które z pewnością będzie pełne emocji oraz sama decyzja o tym, że w taki sposób się do tego wszystkiego odniesie na forum międzynarodowym, zostanie zapamiętane w naszej historii na bardzo długo. źródło: twitter.com/BeataSzydło źródło: twitter.com/BeataSzydło źródło: twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News