Tym powołaniem premier Szydło zaskoczyła wszystkich. W poniedziałek wiceministrem sprawiedliwości został bowiem młody, 26-letni prawnik, który dotąd był szefem gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry. Jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości, nowy podsekretarz stanu ma już całkiem zasobne CV.

Beata Szydło na wniosek Zbigniewa Ziobry powołała w poniedziałek na stanowisko wiceministra sprawiedliwości dotychczasowego szefa gabinetu ministra. Michał Woś, bo tak nazywa się nowy wiceminister w resorcie sprawiedliwości, jest 26-letnim absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Już wiadomo, że młody członek rządu będzie odpowiedzialny w resorcie za informatyzację wymiaru sprawiedliwości.

Ministerstwo Sprawiedliwości chwali młodego wiceministra i wylicza jego dotychczasowe osiągnięcia. W 2014 roku Woś został wybrany na radnego Raciborza i sprawował w związku z tym funkcję wiceszefa Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego i członka Komisji Oświaty. Był wyróżniony Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz był stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Jest także członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W przeszłości Woś współpracował też „z licznymi organizacjami pozarządowymi”, jak podaje Ministerstwo. Wśród nich były Fundacja Jacka Maziarskiego prowadząca Akademię Skolimowską, Studenci dla Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszenie im. Św. Ivo Helory. Jest też założycielem i wiceprezesem Signum Temporis. Stowarzyszenia do Rzeczy oraz inicjatorem Pracowni Liderów Prawa Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.

źródło: ms.gov.pl

...

Zobacz również