Rekonstrukcja rządu w końcu wchodzi w decydującą fazę. Od rana dziennikarze informują o tym, że dymisja Beaty Szydło jest już pewna. Dzisiejszy tweet Prezes Rady Ministrów ucina wszelkie spekulacje. Wiadomo również kto ma ją zastąpić.

Wczoraj wieczorem odbyła się narada Jarosława Kaczyńskiego z jego najbliższymi współpracownikami. Wszystkie przecieki medialne wskazują jedno: prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował nowego premiera.

Nie ma niespodzianki. Nowym szefem rządu ma być Mateusz Morawiecki. Zmiana warty na Alejach Ujazdowskich ma się odbyć w najbliższy piątek.

– Nieoficjalnie: Prezes Kaczyński mówił dziś posłom o scenariuszu zmiany premiera na Morawieckiego – napisał na Twitterze dziennikarz Michał Kolanko.

Internauci są zgodni, że dymisja Beaty Szydło została również potwierdzona przez samą zainteresowaną.

Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska.Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy – napisała na portalu społecznościowym szefowa rządu.

Telenowela „Rekonstrukcja”

Od października trwa polityczna opera mydlana w sprawie rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. Pierwsze doniesienia medialne wskazywały jako jej następcę Jarosława Kaczyńskiego. Jak informowały media ta kandydatura była bardzo prawdopodobna – Jarosław Kaczyński miał podobno uważać własne premierostwo jako spełnienie woli tragicznie zmarłego brata.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński w fatalnym stanie! Nie posłuchał lekarzy

Projektowi Premier Kaczyński przeszkodziły jednak kłopoty zdrowotne Jarosława Kaczyńskiego. Dokuczające mu zwyrodnienie stawu kolanowego oraz inne, bliżej nieokreślone dolegliwości byłyby bardzo ciężkie do pogodzenia z wymagającą fizycznie rolą Prezesa Rady Ministrów.

rekonstrukcja
Twitter

Źródło: Twitter

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!

 

...

Zobacz również