Senatorowie ze Stanów Zjednoczonych postanowili napisać oficjalny list do premier Beaty Szydło, w którym wyrażają niepokój, w związku z działaniami polskiego rządu. Szefowa rządu PiS w oficjalnym piśmie odpowiedziała amerykańskim politykom.

Jak informowaliśmy wcześniej, trzej senatorowie amerykańskiego Kongresu: John McCain, Richard Durbin oraz Benjamin Cardin, wystosowali list do szefowej rządu Prawa i Sprawiedliwości, w którym wyrażają niepokój, w związku z działaniami polskiego rządu oraz wzywają m.in. do respektowania podstawowych zasad Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Unii Europejskiej. Więcej o liście amerykańskich senatorów można przeczytać tutaj.

Premier Beata Szydło odpowiedziała na list amerykańskich polityków, zwracając im uwagę, że pouczanie i narzucanie własnych rozwiązań innym krajom jest „nieodpowiednie”, tym bardziej jeśli chodzi o kraj uważany za „przyjacielski”.

 – Drodzy Przyjaciele Polski, Państwa troska o sprawy Polski jest ważna i cenna. Jednak zainteresowanie i dobra wola amerykańskich polityków nie może przekształcić się w pouczanie i narzucanie działań dotyczących wewnętrznych spraw mojej Ojczyzny – napisała w swojej odpowiedzi premier Szydło.

Jak podkreśliła szefowa rządu PiS, jej obóz władzy chce, by szanowano jego suwerenne decyzje i nie narzucano ani nie wymuszano na nim żadnych rozwiązań.

Szydło oświadczyła również, że chce „wyjaśnić zaistniałe nieporozumienie i przybliżyć fakty dotyczące działań rządu”. Premier zapewniła także, że żadne z działań jej rządu nie narusza zasad demokratycznego państwa.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tv republika / gazeta.pl 

Zobacz również