Coraz częściej pojawiają się pytania o rekonstrukcję rządu. Wielu komentatorów i dziennikarzy wróży rychłe dymisje kolejnym ministrom. Wymieniani są następcy ministrów i samej premier.

W sprawie głos zabrała sama zainteresowana. Beata Szydło, zapytana przez dziennikarzy, wyjaśniła kiedy zamierza podsumowywać pracę ministrów. Odniosła się także do kwestii zmian w rządzie.

Jak podkreśliła Szydło, dobrym momentem do przeglądu pracy członków rządu jest połowa kadencji. To zaś nastąpi już za dwa miesiące. Jak wyjaśniła pani premier, jest to bardzo dobry moment, żeby „pokazać, co zostało zrobione, ale też zastanowić się, gdzie jeszcze można było osiągnąć lepsze rezultaty”.

– Natomiast, jeżeli chodzi o zmiany w rządzie, ja w tym momencie nie widzę takiej konieczności – stwierdziła Szydło. Przypomniała równocześnie o społecznej odpowiedzialności rządu. – Jednak zawsze powtarzam, że każdy z ministrów, również i ja musimy mieć cały czas świadomość, że nasze stanowiska podlegają ocenie. Przede wszystkim wyborców – dodała premier.

Przy okazji Prezes Rady Ministrów odniosła się także do reformy sądownictwa, nad którą pracuje obecnie partia rządząca. Zapytana o weta prezydenta wyjaśniła, jak istotna jest w chwili obecnej „jedność obozu dobrej zmiany”.

– Wierzę w to głęboko, że pan prezydent będzie w swoich projektach proponował rozwiązania, o których sam mówił jeszcze jako kandydat na prezydenta i co wielokrotnie potem już po wyborach podkreślał, mówiąc o konieczności reformy polskiego sądownictwa – stwierdziła premier Beata Szydło.

Źródło: telewizjarepublika.pl

...

Zobacz również

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]