Szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości oświadczyła w kontekście ostatnich zamachów w Belgii w rozmowie z Superstacją , że nie widzi aktualnie możliwości, aby w tej chwili migranci przyjechali do Polski. 

Jak przypomniała w rozmowie z Superstacją premier Szydło, poprzedni rząd pod wodzą Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie kilku tysięcy imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy zostaliby relokowani do Polski z terenów Grecji i Włoch. Po przejęciu władzy, obóz Prawa i Sprawiedliwości – mimo stanowczego sprzeciwu podczas kampanii wyborczej wobec przyjmowania imigrantów – podtrzymał decyzję poprzedniej ekipy i wynegocjował przyjmowanie imigrantów w mniejszych grupach (w 2016 roku mieliśmy przyjąć 500 osób). Ponadto Polska zapłaci Turcji – w ramach pomocy walki z kryzysem imigracyjnym – ok. 300 milionów złotych.

W tej chwili my jako Polska deklarujemy, że oczywiście to, co zostało podjęte, my honorujemy, szanujemy, co nie znaczy, że nie chcemy, by dyskusja o zmianie pewnych decyzji była rozpoczęta – mówiła wówczas premier Szydło.

Jak się jednak okazuje, w związku z ostatnimi zamachami zorganizowanymi przez islamskich terrorystów tym razem w Belgii, szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości zmieniła zdanie.

 – 28 krajów Unii Europejskiej zgodziło się na to, żeby poprzez relokację rozwiązać ten problem. Ale powiem bardzo wyraźnie: nie widzę możliwości, aby w tej chwili migranci do Polski przyjechali – powiedziała Szydło po zamachach w Belgii w rozmowie z Superstacją.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: superstacja / pikio

Zobacz również