Od momentu pojawienia się pierwszych plotek na temat rekonstrukcji rządu, coraz głośniej o tym, że to Jarosław Kaczyński zasiądzie na fotelu premiera. Lider Prawa i Sprawiedliwości z pewnością chciałby oficjalnie porządzić i własnymi rękami wprowadzać swoją politykę w życie. Co jednak sądzą o tym Polacy? Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

IBRiS w dniach 14-15 października zabrał się za badanie, dotyczące preferencji Polaków, co do stanowiska premiera. W trakcie badania 1100 osób udzieliło odpowiedzi na temat tego, kogo woleliby widzieć na fotelu szefa Rady Ministrów – Beatę Szydło czy Jarosława Kaczyńskiego.

1/4 badanych nie udzieliła żadnej odpowiedzi, podkreślając, że w sprawie nie ma zdania. 39,8% badanych uznało jednak, że to Beata Szydło powinna piastować urząd premiera. Jak wynika z badania, wcale nie ma jednak tak wielkiej przewagi nad Jarosławem Kaczyńskim, którego w roli premiera chciałoby zobaczyć 35,1% Polaków.

Politolodzy bardzo różnie interpretują wyniki tego sondażu. Jak mówią, problem nastręcza fakt, że wyniki Szydło i Kaczyńskiego są w zasadzie zbliżone. Zgadzają się jednak, co do jednego – Beata Szydło stała się już w oczach Polaków szefową rządu i z tym stanowiskiem jest kojarzona. Z drugiej strony jest sprawa „nowej twarzy na czele Rady Ministrów”. Dlatego też tak wielu Polaków chciałoby na tym stanowisku Kaczyńskiego, który miałby przynieść polskiej polityce nowy format.

źródło: wprost.pl

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]


Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również