Spekulacje na temat przyszłości Beaty Szydło nie cichną. Ze strony polityków partii rządzącej w tym kontekście padło już wiele, sprzecznych ze sobą deklaracji. Teraz jednak dziennikarzom udało się dotrzeć do informacji, które potwierdzają, co stanie się z Beatą Szydło. Kwestia jej dymisji zdaje się być już zupełnie pewna.

O planach PiS wobec Beaty Szydło poinformował Patryk Michalski z RMF FM. Okazuje się, że prezydent miał zaprosić do siebie obecną premier wraz z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmówcy, do których udało się dotrzeć Michalskiemu przyznali, że to prezydent ma poinformować o przyszłości Szydło.

ZOBACZ TAKŻE:  Roztrzęsionej Szydło puściły nerwy! Publicznie zaatakowała Kaczyńskiego

Nowa rola Beaty Szydło

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Szydło po dymisji zostanie marszałkiem Sejmu. Wybieg ten sprawi, że nie zostanie ona zdegradowana. O stanowisku, które ma objąć, mówi się jako o drugim najważniejszym w państwie, zaraz po fotelu prezydenckim.

Jak donosi RMF FM, jest to rozwiązanie najwygodniejsze dla obozu rządzącego. Degradacja Beaty Szydło do stanowiska szeregowej posłanki, byłaby dla partii ciosem wizerunkowym.

ZOBACZ TAKŻE:  Cały PiS przerażony! BOMBA przy Kancelarii Premier Szydło

Rozstrzygnięcie już dziś

Ostateczne decyzje dot. zmian w rządzie, zapadną na posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS, który zbiera się o 18:00. O godzinie 20 mają one zostać ogłoszone klubowi PiS w czasie wyjazdowego posiedzenia.

Wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki zapewniał, że opinia publiczna pozna szczegóły rekonstrukcji rządu około godz. 22:00.

źródło: rmf24.pl

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]

Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również