Premier Beata Szydło uważa, że demokracja w Polsce ma się świetnie. W specjalnym programie w TVP Info opowiadała o planach rządu i przekonywała, że nad Wisłą nie było żadnego zamachu na demokrację.

– To, że demokracja ma się świetnie, pokazują te protesty, których nikt nie zabrania. Nie zgadzam się, że w Polsce mamy zamach na demokrację. Nic takiego nie miało miejsca – mówiła odnosząc się do marszów organizowanych w dużej mierze przez KOD.

Premier przyznała, że podatek od handlu nie spełnił oczekiwań.

– Przyjęliśmy zasadę, że słuchamy Polaków i jeśli popełniamy błędy, wyciągamy wnioski i poprawiamy. Chcemy szybszego rozwoju gospodarczego. Mamy wydatki, które zostały zaprojektowane, aby zrealizować nasze wyborcze zobowiązania – tłumaczyła.

Premier zapowiedziała również zmiany w systemie podatkowym. Zaznaczyła jednak, że pierwszy budżet, za który rząd weźmie pełną odpowiedzialność będzie dopiero w 2017 roku. Na obecny wpływ miała koalicja PO-PSL.

– Przygotowane są trzy projekty podatkowe. Dwa wprowadzają walkę z unikaniem opodatkowania i jest też mała nowela podatku VAT. Musi być dobre prawo, może to truizm, ale podatki muszą być przejrzyste, sprawiedliwe i proste dla podatnika – dodała.

ZOBACZ TAKŻE – Szydło: Nie przyjęliśmy żadnego imigranta i na razie nie przyjmiemy

źródło: wprost

 

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.