Beata Szydło udzieliła wywiadu, w którym szczególnie dużo czasu poświęciła zagrożeniom, na które narażony jest nasz kraj. Jej zdaniem najpoważniejsze z nich czeka na nas tuż za rogiem.

Rosyjsko-białoruskie manewry mają odbyć się już we wrześniu. To właśnie dlatego polskie wojsko również musi być postawione w stan gotowości.

Przyglądamy się temu, nie tylko my, ja w rozmowie z moimi kolegami, szczególnie z krajów bałtyckich, rozmawialiśmy na ten temat i wszyscy jesteśmy przekonani, że to jest z jednej strony demonstracja siły, ale też z drugiej strony to jest realne zagrożenie dla naszych państw – stwierdziła Beata Szydło.

Dodaje jednak, że między innymi dzięki wojskom NATO na terenie naszego kraju, Polacy mogą spać spokojnie. Mimo to zauważa, że rozwój obronności Polski powoduje rozgoryczenie wśród niektórych przywódców innych państw.

My dzisiaj gwarantujemy bezpieczeństwo, a minister Macierewicz jest tym ministrem, który reformując polską armię naraża się wielu grupom interesów i różnym ośrodkom, które chciałyby by było tak, jak było, by państwo było słabe, by nic nie mogło – dodaje premier.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

...

Zobacz również