Jedna ze szwedzkich parafii w Nacka uruchomiła zbiórkę pieniędzy na budowę meczetu obok kościoła. Szacowany koszt budowy to 4,5 miliona dolarów. 

Zbiórkę pieniędzy na budowę meczetu obok kościoła ogłosił w lokalnej prasie biskup Karlstadu, Bengt Wadensjö. Według duchownego, wbrew powszechnej opinii muzułmanie nie niosą ze sobą zagrożenia terrorystycznego, wręcz przeciwnie – muzułmanie prezentują według niego najczęściej uczciwość i pokojowe nastawienie.

Akcja zbiórki pieniędzy to – jak przekonuje biskup – wyraz solidarności z imigrantami z Bliskiego Wschodu, którzy kojarzeni są wyłącznie z negatywnymi wydarzeniami mającymi miejsce w Europie i w krajach muzułmańskich.

Według Wadensjö, sfinansowanie budowy meczetu przez chrześcijan rozpocznie proces nastania pokoju pomiędzy obydwoma wyznaniami, które mają wspólnego Boga i dzięki niemu się zjednoczą.

Według projektu, meczet zostanie wybudowany obok istniejącego kościoła w Nacka. Obydwa budynki zostaną natomiast połączone przeszklonym tunelem.

W związku z projektem parafii w Nacka wiążą się również kontrowersje. Parafia przekazała pieniądze od swoich wiernych, które były zbierane na wsparcie Kościoła, na pokrycie części kosztów związanych z budową meczetu.

Całkowity koszt projektu to 4,5 miliona dolarów.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: speisa.com

Zobacz również

...