Szwedzka minister: Bojownicy ISIS dostaną mieszkania, darmową edukację i pieniądze

Szwedzka minister: Bojownicy ISIS dostaną mieszkania, darmową edukację i pieniądze Źródło:

Alice Bah Kuhnke, minister ds. Kultury i Demokracji Szwecji zapowiedziała "miękkie lądowanie" dla islamskich bojowników wracających z wojny na Bliskim Wschodzie. Wszystko w imię integracji ze społeczeństwem Szwecji.

W swojej wypowiedzi pani minister stwierdziła, że dla wracających z wojny bojowników ISIS lepiej jest organizować programy reedukacyjne oraz zapewnić im pomoc socjalną, niż ich karać. Będą zatem przygotowane dla nich darmowe mieszkania, edukacja, dobra praca i pomoc finansowa.

Podobne programy wsparcia dla wracających z Bliskiego Wschodu pokonanych bojowników Państwa Islamskiego funkcjonują w Szwecji już od zeszłego roku, np. w mieście Lund. Obecnie uruchomienie tego rodzaju mechanizmów rozważają władze Malmö, Borlänge i Örebro.

Władzom Szwecji przyświeca idea, zgodnie z którą reedukacja i asymilacja islamistów ma powstrzymać ich przed radykalizacją, a nawet odwrócić ich radykalne poglądy. Ponadto twierdzą, że lepiej jest bojownikom zapewnić byt i opiekę, niż zostawiać ich samym sobie.

Minister Bah Kuhnke jest córką Gambijczyka i Szwedki, a przed objęciem urzędu była działaczką społeczną i prezenterką telewizyjną. Zasłynęła ze swoich feministycznych poglądów i rozbieranych zdjęć, na których zakrywa niektóre elementy ciała taśmą samoprzylepną. Jest przedstawicielką partii Zieloni i od 2014 roku ministrem kultury w szwedzkim rządzie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News