zdjęcie
fot.fellowshipoftheminds.com/
Wiadomości Pikio - 18 Stycznia 2016

Szwedzi uczą młodych uchodźców strzelania

W szwedzkiej gminie Sollefteå postanowiono spróbować zintegrować uchodźców ze szwedzkim społeczeństwem za pomocą nauki strzelectwa i wizyt na strzelnicy. Kursy dla przybyszów są bezpłatne. 

- Całość sponsorowana jest przez budżet państwa. Zdaniem właścicieli szkoły taka forma zajęć pomoże uchodźcom na integracje z resztą społeczeństwa. O całej sprawie opowiada nauczycielka strzelectwa - mówi instruktor Birgit Höglin. Czy zajęcia na strzelnicy pomogą w integrowaniu uchodźców z lokalną społecznością? Kurs połączony z kursem językowym trwa już od 2013 roku. Do treningów jest używana broń sportowa. Inicjatywa jest głównie skierowana do młodych imigrantów.- Tutaj uczą się języka szwedzkiego w innych kontekstach społecznych, mogą poznać nowych ludzi i spędzać czas w innych formach. To jest dobre, szczególnie dla słownictwa. Ponadto, to z pewnością nauczy dyscypliny i bezpieczeństwa - dodała Birgit. - To ciekawa sprawa. Mamy dużo zabawy podczas nauki strzelectwa, razem się bawimy i śmiejemy. Na pewno będę dalej korzystał z oferty - mówi Ibrahim, młody uchodźca.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: wmeritum.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News