Jak podają szwedzkie media, wobec jednego z żołnierzy wszczęto postępowanie dyscyplinarne, ponieważ odmówił on uczestnictwa w największej paradzie homoseksualistów w Szwecji.

Do szwedzkich mediów przedostała się informacja o postępowaniu dyscyplinarnym, które toczy się przeciwko jednemu z żołnierzy. Mężczyzna miał odmówić udziału w największej paradzie homoseksualistów w Szwecji, która odbywała się w lipcu w Sztokholmie. W paradzie oprócz postaci z showbiznesu, działaczy pozarządowych i polityków, biorą udział także delegowani przedstawiciele instytucji państwowych oraz wojska. Żołnierz, który odmówił udziału w manifestacji miał być kierowcą jednej z ciężarówek wiozących platformę z homoseksualistami.

Z informacji jakie uzyskały szwedzkie media wynika, że żołnierz wobec którego toczy się postępowanie argumentuje swoją decyzję tym, że według niego jako wojskowy nie powinien brać udziału w politycznych wydarzeniach. Powoływał się również na prawo do demokratycznego wyboru i wolnej woli w kwestii światopoglądu.

Mimo, że żołnierzowi nie grożą zbyt wielkie konsekwencje (zostanie albo ostrzeżony, albo nałożona zostanie na niego kara finansowa za niesubordynację) to oburzenie niektórych budzi sam fakt karania kogokolwiek za odmowę uczestnictwa w politycznej manifestacji.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: friatider.se /svt.se / autonom

...

Zobacz również