Szwedzi są absolutnie oburzeni tym co wydarzyło się w autokarze należącym do muzułmańskiej szkoły w Sztokholmie. Kamera zarejestrowała wychowawców, którzy przeprowadzili w pojeździe… skandaliczną segregację płci. Aferę skomentował sam premier. 

Nagranie zdobyli dziennikarze programu „To są fakty” ze szwedzkiej telewizji TV4, którzy postanowili wziąć na celownik muzułmańską szkołę podstawową Al-Azhar. Okazało się, że pracownicy tej edukacyjnej placówki wprowadzają obrzydliwą segregację płciową. Pojazd ma wydzielone miejsce dla dziewczynek. Chłopcy zaś zasiadają w fotelach z przodu autobusu.

Szwedzi są oburzeni. Reportaż wywołał potężną burzę oraz lawinę krytyki ze strony polityków, którzy są zniesmaczeni i załamani faktem, że muzułmańska szkoła absolutnie pogwałciła ideę równouprawnienia płci oraz pielęgnuje zacofane podziały.

Ta segregacja jest odrażająca. W Szwecji autobusem jeździmy wszyscy razem, chłopcy i dziewczynki, kobiety i mężczyźni. Musimy zająć się przypadkami segregacji. Czegoś takiego nie możemy tolerować – powiedział premier Szwecji Stefan Loefven.

Muzułmańska szkoła w Sztokholmie otrzymuje środki z budżetu państwa i już wcześniej miała problemy z przestrzeganiem zasady równouprawnienia płci. Mimo to, otrzymała pozytywną ocenę szwedzkiego kuratorium oświaty.

 

 

...

Zobacz również