Uchodźcy grożą polskim imigrantkom mieszkającym w Szwecji „Kolonią w Walentynki”. Ma to być odwet za działania grupy Polaków, którzy chcieli zaatakować obóz dla uchodźców w Nynäshamn pod Sztokholmem, co zablokowała policja. Według Polaków, imigranci z tego ośrodka mieli napastować siostrę jednego z nich. 

O planach ataku na Polki, kobiety dowiedziały się za pośrednictwem Facebooka, gdzie na jednej z grup trwa zbiórka pieniędzy dla polskich imigrantów, zatrzymanych przez szwedzką policję w związku z planowaną napaścią na obóz dla uchodźców. To właśnie tam część kobiet przekazała, że muzułmanie planują odwet.

„UWAGA w WALENTYNKI!!!
Doszły dziś do mnie słuchy ze ,,uchodźcy” szykują odwet za Nynäshamn. Piszą na fb otwarcie ze zrobią Polkom takie Walentynki jak w Niemczech Sylwester. (Gdzie jest kontrola na tym portalu – oni mogą, my nie? ). Dziewczyny uważajcie na siebie, nie chcę siać zbędnej paniki, ani nawoływać do agresji, ale ja też zostałam ostrzeżona!” – przekonuje jedna z Polek.

 – Do mnie też dotarły tego typu informacje. W Walentynki lepiej zostać w domu, bo oni chyba faktycznie coś szykują. A na policję liczyć nie możemy. Zresztą, mówimy o Walentynkach, tymczasem żadnego dnia nie możemy być tu bezpieczni – dodaje kolejna pisząc o sprawie do portalu niezależna.pl.

Takich wpisów i apeli jest znacznie więcej. Kobiety radzą, by w Walentynki zostać w domu.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: niezależna.pl

 

...

Zobacz również