Na pobiciu skończyła się pogoń Syryjczyka za autobusem, do którego go nie wpuszczono. Kierowca autobusu rzucił się na uchodźcę krzycząc „Nienawidzę was, cholerne świnie”.

Do sytuacji doszło w środę w Szwecji. Wtedy to jeden z syryjskich uchodźców chciał wsiąść do autobusu jadącego do miasta Borgholm. Kierowca zamknął jednak drzwi tuż przed twarzą imigranta i odjechał. Uchodźca zdążył tylko zrobić zdjęcie twarzy kierowcy i postanowił wyruszyć za autobusem.

Pomocy udzielił mu mieszkający w okolicy Szwed. Zabrał Syryjczyka na kolejny przystanek. Chwilę później zjawił się tam też autobus, do którego nie wpuszczono uchodźcy. Syryjczyk pospiesznie wsiadł do pojazdu. Natychmiast znalazł się przy nim kierowca, który też próbował zrobić zdjęcie twarzy uchodźcy.

„Chcę sfotografować twoją twarz. Czemu nie? Przecież sfotografowałeś moją” – słychać na nagraniu słowa kierowcy.

Kiedy Syryjczyk zakrył twarz, by nie dać się sfotografować, kierowca zaczął go okładać pięściami. Wykrzyczał wtedy „Nienawidzę was, cholerne świnie”. Całe zajście nagrał siedzący obok pasażer. Rzecznik linii Nobina, których pracownikiem jest rzeczony kierowca, poinformowały już o zawieszeniu go i wszczęciu postępowania w sprawie pobicia.

„Wyjechałem z Syrii, aby nie zostać pobitym lub zabitym, a teraz biją mnie w Szwecji. Jestem zszokowany” – mówi pobity syryjski imigrant.

https://youtu.be/Sr0ZGbydGBA

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: youtube.com, pl.sputniknews.com
pt

...

Zobacz również