W najnowszych badaniach poparcia dla partii politycznych w Szwecji na prowadzenie wysunęła się formacja, która w otwarty i kategoryczny sposób sprzeciwia się polityce imigracyjnej prowadzonej przez aktualne szwedzkie władze.

„Szwedzcy Demokraci”, otwarcie antyimigrandzka i antyislamska formacja polityczna w najnowszych sondażach uzyskała poparcie ponad jednej czwartej Szwedów. Prawicowe ugrupowanie uzyskując nieco ponad 25% poparcia wyprzedziło socjaldemokratyczną partię rządzącą, na którą chce zagłosować 23% Szwedów. Na podium znalazła się także inna partia konserwatywna – Umiarkowana Partia Koalicyjna, na którą zagłosowałoby 21% wyborców.

Szwedzcy Demokraci od 2010 roku zasiadają w szwedzkim parlamencie jednak są izolowani w ramach szwedzkiego systemu politycznego tzn. żadna z pozostałych siedmiu partii znajdujących się w parlamencie nie prowadzi z nimi dialogu.

Liderzy Szwedzkich Demokratów komentując wzrost poparcia dla ich formacji wyjaśniają, że rodowici Szwedzi są wysoce niezadowoleni i mają dosyć polityki imigracyjnej i integracyjnej przybierającej często absurdalne kształty, którą prowadzi partia rządząca, i której zwolennikami są pozostałe partie.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: ndie.pl

Zobacz również