Szwajcarskie władze podjęły działania zmierzające do zakazania rozprowadzania na terenie kraju świętej księgi muzułmanów – Koranu. W ten sposób oficjele chcą walczyć z narastającym w kraju radykalizmem wśród nie tylko muzułmańskich imigrantów, ale także rodowitych Szwajcarów, którzy przechodzą na islam.

Po tym jak w Niemczech urządzono zmasowany nalot na siedziby fundamentalistycznej organizacji islamskiej Die Wahre Religion (Prawdziwa Religia), która słynie ze skrajnie wrogiego stosunku do nie-muzułmanów i jest odpowiedzialna za radykalizację młodych wyznawców Mahometa oraz konwertytów, szwajcarskie władze postanowiły również rozwiązać ten problem.

Fundamentaliści islamscy rozszerzyli swoją działalność na inne kraje. Oprócz Niemiec znaleźli się m.in. również w Szwajcarii, gdzie jednak nie ma prawnych podstaw (jak w Niemczech) do delegalizacji ekstremistycznej organizacji.

 – Niemcy podejmują zdecydowane działania, Austria zabrania finansowania meczetów i grup muzułmańskich z zagranicznych źródeł. Tylko Szwajcaria zezwala na działania grup islamistycznych – przekonuje poseł szwajcarskiej Partii Ludowej, Lukas Reimann.

Dlatego też szwajcarskie władze postanowiły rozpocząć proces prawny, którego finałem będzie zakazanie rozprowadzania Koranu na terenie kraju. Wiadomo jednak, że będzie to trudne do osiągnięcia, ponieważ ekstremiści już teraz zaczęli rozdawać „biografię Mahometa” zamiast Koranu.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: euroislam

...

Zobacz również