Szwajcarski parlament przegłosował rezygnację z ubiegania się o członkostwo w Unii Europejskiej. Jak podkreślają szwajcarskie media, wielu obywateli tego kraju nie miało nawet pojęcia o tym, że Szwajcaria stara się o dołączenie do UE. 

126 z 200 parlamentarzystów Rady Narodu (niższa izba parlamentu) zagłosowało za wycofaniem wniosku akcesyjnego do Unii Europejskiej. Teraz sprawą zajmie się wyższa izba szwajcarskiego parlamentu.

Co ciekawe, po zainteresowaniu się tą sprawą przez media przeprowadzono badanie, które pokazało, że blisko jedna czwarta obywateli Szwajcarii nie miała w ogóle pojęcia o tym, że ich kraj stara się o członkostwo we wspólnocie europejskiej.

Z kolei szwajcarski minister spraw zagranicznych oświadczył, że działania parlamentarzystów są pozbawione sensu, ponieważ Szwajcaria nie znajduje się na liście państw-kandydatów na członków UE, a wycofany przez parlament wniosek akcesyjny jest pozbawiony mocy prawnej od 1992 roku.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: puls biznesu

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.