Dwie dziewczynki pochodzące z rodzin imigranckich, które osiedliły się w Szwajcarii nie mają szans na otrzymanie obywatelstwa. Wszystko za sprawą tego, że nie chciały brać udziału we wspólnych ćwiczeniach na basenie, w którym pływali chłopcy.

12-latka i 14-latka, które mieszkały w Bazylei nie zostaną naturalizowane i nie otrzymają obywatelstwa Szwajcarii. Wszystko za sprawą tego, że dziewczynki odmówiły pływania w basenie, w którym ćwiczyli także chłopcy. Powodem dla, którego to zrobiły, były ograniczenia, które nakłada na nie ich religia – islam.

Według Stefana Wehrle, przewodniczącego komitetu naturalizacyjnego, nieprzestrzeganie szkolnego programu dyskwalifikuje z procesu naturalizacji.

„Ktokolwiek nie przestrzega tych warunków narusza prawo i dlatego nie może zostać znaturalizowany” – skomentował sprawę Wehrle.

Wszystko za sprawą nowego szwajcarskiego prawa naturalizacyjnego, które jest ostrzejsze wobec przybyłych. Od jego wprowadzenia komitet patrzy na to jak bardzo zintegrowano się z lokalnym społeczeństwem i jak dobrze zna się historię i okolicę, a nie obowiązujący język.

Na integrację z lokalną społecznością patrzy się zwłaszcza w zachodnich kantonach Szwajcarii, gdzie zżycie z tubylcami liczy się bardziej niż obeznanie w historii kraju i regionu. Główny głos podczas procesu naturalizacji mają tam rady złożone z członków lokalnych społeczności.

Liczy się więc zatem poziom zintegrowania z lokalną społecznością i znajomość okolicy. Właśnie to zdyskwalifikowało jednego z Amerykanów, który ubiegał się o obywatelstwo, a nie potrafił podać nazw okolicznych wsi, ani nazwisk swoich szwajcarskich znajomych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: euroislam.pl
pt

...

Zobacz również