Jakub Kornhauser, szwagier prezydenta Andrzeja Dudy, ostro skrytykował politykę Prawa i Sprawiedliwości, zwolenników partii Kaczyńskiego jak i samą głowę państwa. Jak przekonuje, zawiódł się na Andrzeju Dudzie jako prezydencie. 

Poeta Jakub Kornhauser, brat pierwszej damy, w wywiadzie dla jednego z dzienników w ostrych słowach krytykuje politykę obozu władzy, nie rozumie zachwytu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości i co najciekawsze, nie pozostawia suchej nitki na swoim szwagrze, którego uważa za niesuwerennego polityka.

 – Jestem rozczarowany jego prezydenturą. Uważałem, że to jest samodzielny, racjonalnie myślący człowiek. Poglądy ma konserwatywne, ale nie zamordystyczne, wydawał mi się zawsze przedstawicielem katolicyzmu otwartego. Sądziłem, że będzie w stanie jako prezydent, który ma poważną legitymację społeczną, postawić na swoim. Ale z drugiej strony szczerze mu współczuję, bo widzę, jak on się męczy. Mam wrażenie, że został ubrany w buty, w których nie chciał się znaleźć – mówi Kornhauser.

Jak również oświadczył, uczestniczy w marszach Komitetu Obrony Demokracji i chwali jego działanie, ponieważ uważa, że Prawo i Sprawiedliwość łamie Konstytucję i nie zdziwi się jeśli prezydent stanie za to przed Trybunałem Stanu.

Jak dodaje, nie rozumie zachwytu polityką PiS jego zwolenników, których nazywa „wyznawcami”.

 – Nie rozumiem wyznawców PiS. Widziałem ludzi, którzy całowali dudabusa – powiedział krakowski poeta.

Szwagier prezydenta odniósł się również do reform jakie wprowadza obóz władzy. Jego zdaniem program 500+ mógłby być dobry gdyby był lepiej przygotowany. Natomiast podoba mu się projekt na wynajem tanich mieszkań.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta wyborcza

...

Zobacz również