Groził śmiercią szwagrowi Adamowicza. Pilna akcja policji

Groził śmiercią szwagrowi Adamowicza. Pilna akcja policji

Sytuacja po śmierci prezydenta Gdańska staje się coraz bardziej napięta. Media obiegła kolejna dramatyczna informacja. Tym razem celem śmiertelnych pogróżek stał się szwagier Adamowicza. Policja przystąpiła do natychmiastowych działań.

Szwagier Adamowicza stał się kolejną osobą, która w ciągu ostatnich dni usłyszała obietnicę śmierci. Służby porządkowe traktują tego typu zajścia bardzo poważnie, nie chcąc dopuścić do eskalacji sytuacji, która już teraz jest bardzo trudna. Funkcjonariusze od razu podjęli działania w celu zatrzymania mężczyzny. Akcja odbyła się błyskawicznie, gdyż każda kolejna minuta mogła przynieść dramatyczne rozstrzygnięcia.

Szwagier Adamowicza usłyszał groźbę śmierci

Od tragicznych wydarzeń, które wydarzyły się w niedzielny wieczór podczas Gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przez Polskę przetacza się fala pogróżek wymierzonych w prezydentów większych miast. Jako kolejny groźbę pozbawienia życia usłyszał prezydent Grudziądza, który prywatnie jest szwagrem zamordowanego Pawła Adamowicza. Maciej Glamowski, podobnie jak nie żyjący prezydent Gdańska, również powiązany był z Platformą Obywatelską. Jednak przed ostatnimi wyborami rozwiązał swoją współpracę z partią, po czym został wybrany na swoją pierwszą kadencję. Włodarz Grudziądza stał się właśnie kolejną figurą polityczną, po prezydentach m.in. Włocławka, Inowrocławia i Olsztyna, która otrzymała śmiertelne groźby w swoim kierunku. - Nieznany mężczyzna zatelefonował na numer alarmowy i oświadczył, że zamierza zabić prezydenta Grudziądza - powiedział Jacek Jeleniewski z z grudziądzkiej policji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania i wyruszyli do mieszkania mężczyzny, który wykonał podejrzany telefon. Na miejscu znaleźli 53-latka, który zatelefonował z pogróżkami będąc pod wpływem alkoholu. Został on zatrzymany w celu wytrzeźwienia; w następnej kolejności zostaną mu przedstawione konkretne zarzuty kierowania gróźb karalnych. Będzie mu grozić kara więzienia w wysokości nawet do dwóch lat.

Plaga gróźb po zabójstwie Adamowicza

Przez ostatnie kilka dni policjanci musieli się zająć kilkoma bardzo poważnymi sytuacjami, w których samorządowcy otrzymali groźby karalne. Najgłośniejszą była ta w Olsztynie, gdzie prezydentowi miasta przyznano nawet specjalną ochronę. Funkcjonariusze stwierdzili, że internauta chcący doprowadzić do jego śmierci miał bardzo realne i skonkretyzowane plany. - Do wpisu dotarli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, którzy ustali i namierzyli mężczyznę - skomentował Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej w Olsztynie. Coraz więcej włodarzy miast poważnie myśli o tym, żeby skorzystać z pomocy policji. Prośbę o ochronę chce wystosować nawet była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Poruszające uroczystości żałobne w Gdańsku. Cała Polska we łzach 
  2. Afera! Widzowie atakują TVN i Polsat za to, co zrobili przed pogrzebem Adamowicza 
  3. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  4. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News