Piotr Szumlewicz od pewnego czasu publikuje rady dla Polaków, szczególnie narodowców. Uważa, że powinni leczyć swoje kompleksy, bowiem, według niego, są one przyczyną agresji wobec gejów i uchodźców.

– Wielu polskich mężczyzn ma kompleksy, które odreagowuje agresją wobec gejów i uchodźców. Setki prawicowych młodzieńców snuje fantazje na temat gejów, że mają obsesję na punkcie wyglądu, albo nerwicowo pielęgnuje wyobrażenia, że polskie kobiety będą wolały spać z migrantami i uchodźcami, a nie z nimi. Panowie, zamiast męczenia innych swoimi frustracjami, bardziej dbajcie o siebie – użyjcie dezodorantu, umyjcie się, ubierzcie się ładniej, czasem schudnijcie, a przede wszystkim starajcie się być trochę ciekawszymi ludźmi, bo nienawistne porykiwania są mało atrakcyjne – przekonuje Szumlewicz.

Lewicowy dziennikarz i doradca OPZZ jest przerażony poglądami młodych Polaków.

– Polska ma najbardziej konformistycznych, bezkrytycznych, autorytarnych młodych ludzi w Unii Europejskiej. Ksenofobia, nacjonalizm, pogarda dla osób słabych, biednych, wykluczonych stały się powszechną postawą uchodzącą za przejaw oryginalności i walki z systemem. Bezmyślny, egoistyczny indywidualizm dopełnia się ze stadnymi nagonkami na uchodźców, gejów czy ateistów. Oto smutny efekt polityki edukacyjnej i medialnej kolejnych rządów, które wyprodukowały i dowartościowały takich agresywnych, antydemokratycznych prymitywów jak Kukiz czy Korwin-Mikke, a których zwieńczeniem jest tragikomiczny rząd Beaty Szydło.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...