Jeden z najpopularniejszych lewicowych publicystów w Polsce, Piotr Szumlewicz, poinformował na jednym z portali społecznościowych, że zwolennicy partii KORWiN wypowiedzieli mu otwartą wojnę na Facebooku i chcą go zastraszyć oraz usunąć z portalu. 

 – W ciągu ostatnich kilku godzin od fanów partii Korwin otrzymałem na facebooku kilkadziesiąt identycznie sformułowanych maili o treści: „Użytkownik zgłosił twoje konto jako fałszywe i zostanie ono usunięte w ciągu 24h. Zespół Facebook” – informuje Szumlewicz.

Jak wyjaśnia lewicowy publicysta, aby wiadomość wyglądała niestandardowo i dawała wrażenie autentycznej wiadomości od administracji portalu, jej autorzy wklejają na początku treści komendę „/me”, co sprawia, że wiadomość zmienia czcionkę.

 – O co chodzi? O to, abym się… przestraszył. Wszyscy autorzy maili bezmyślnie kopiują tę samą formułkę. Oto „wolnościowy indywidualizm” korwinistów w praktyce – stadne, bezmyślne działanie, mające na celu przestraszenie adwersarzy. Plus oczywiście kompletna bezradność argumentacyjna – wyjaśnia Szumlewicz.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Zobacz również


bh, źródło: piotr szumlewicz na fb