Piotr Szumlewicz, który wystartuje w zbliżających się wyborach parlamentarnych z list Zjednoczonej Lewicy zwrócił się za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych z dosyć zaskakującym apelem do środowiska narodowców.

Znany ze skrajnie lewicowych poglądów publicysta i doradca związków zawodowych zwrócił się do środowisk narodowych i patriotycznych, by udzieliły mu poparcia w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Poniżej publikujemy pełną treść apelu Piotra Szumlewicza do narodowców:

„Apeluję do ruchu narodowego i prawdziwych patriotów o udzielenie mi poparcia w zbliżających się wyborach. Prawdziwy patriotyzm to nie organizowanie nagonek na mniejszości etniczne, wyznaniowe czy seksualne, lecz troska o lepszy byt wszystkich mieszkańców kraju. Od lat walczę o wprowadzenie jak najwyższej minimalnej płacy godzinowej, znaczne zwiększenie minimalnej płacy miesięcznej, radykalne ograniczenie umów cywilnoprawnych, likwidację darmowych staży, rozszerzenie kompetencji Państwowej Inspekcji Pracy, regularne podnoszenie rent, emerytur i wynagrodzeń w sferze budżetowej. Zabiegam o dostęp do państwowej, dobrze wyposażonej służby zdrowia oraz wysokiej jakości publicznej edukacji, rozpowszechnienie branżowych układów zbiorowych oraz zmniejszenie nierówności społecznych, w tym wprowadzenie bardziej progresywnego systemu podatkowego. Jeżeli jesteście prawdziwymi patriotami i zależy Wam na godnym życiu mieszkańców Polski, powinniście poprzeć ten program.”

Piotr Szumlewicz wystartuje w wyborach do sejmu z warszawskich list Zjednoczonej Lewicy jako niezależny kandydat popierany przez OPZZ.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh

Zobacz również