Gdy oczy Polaków zwrócone są na Ukrainę, a politycy publicznie leją krokodyle łzy, rząd podnosi podatki. Tytuł aktu o zwiększeniu podatków: ?O zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw?, odnośnie środków transportu. To jeden z przykładów wykorzystania przez rządzących tzw. szumu medialnego. Polacy oglądający telewizję publiczną, otrzymują informacje na temat wpisów ministra Sikorskiego, na znanym portalu społecznościowym czy zwiększenia wydatków na armię. Nie są informowani o podwyżce podatków, o której dowiedzą się jedynie Ci których bezpośrednio to dotyczy lub bardziej dociekliwi obserwatorzy sceny politycznej.

Media szukają tego, co nieistotne aby zafałszować obraz rzeczywistości. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji służy utrzymaniu kontroli aparatu państwowego nad mediami oraz czerpania z tego korzyści. Nawet jeśli nie korzystamy, z tych moim zdaniem wątpliwych zasług misji publicznej telewizji państwowej to i tak musimy płacić abonament radiowo-telewizyjny. Nawet jeśli Sejm nie uchwali aktów pozwalających na kontrolę społeczeństwa to zrobi to za niego UE. W dzisiejszych czasach przepisy nie są najważniejsze. Najważniejsza jest wykładnia tych przepisów oraz praktyka sądowa. W naszym kraju władza wykonawcza ma wpływ na władzę sądowniczą. Trybunał Konstytucyjny pyta się rządu czy jego potencjalny wyrok, potencjalnie odrzucający ustawę na temat ZUS i OFE nie spowoduje negatywnego wpływu na budżet. Takie zapytanie jest zgodne z prawem.

Jeśli Trybunał Konstytucyjny ulegnie argumentacji Prezesa Rady Ministrów to może to spowodować, iż przyszłe rządy będą podejmować decyzje niezgodne konstytucją, argumentując kiepskim, stanem finansowym państwa. Mimo, iż winni tej sytuacji są powszechnie znani, nie mogą oni ponosić odpowiedzialności za swoje decyzje przed Narodem. Nasz system polityczny jest tak ukształtowany przez członków Okrągłego Stołu aby nic nie podlegało zmianom. Zmiany mogłyby oznaczać ryzyko. Nie są one w interesie elit gdyż groziłyby upadkiem ich samych.

Zobacz również