Na portalu childcare.co.uk, na którym rodzice szukają niań dla swoich dzieci, pojawiło się bardzo nietypowe ogłoszenie. Para Brytyjczyków napisała w nim bowiem, że poszukuje niani, która zajęłaby się ich dziećmi, mieszkającymi w nawiedzonym domu. Jak podaje szef serwisu, Richard Conway, ogłoszenie zostało zweryfikowanie jako prawdziwe.

Ogłoszenie dotyczy wioski położonej na szkocko-angielskim pograniczu. Jak zastrzegają w nim rodzice, niania miałaby być dyspozycyjna przez 4 dni w tygodniu, kiedy ci będą w pracy. W tym czasie przez cały dzień i noc miałaby zajmować się dziećmi.

Ogłoszeniodawcy ostrzegają jednak, że dom jest nawiedzony. Jak sami twierdzą, nigdy nie doświadczyli żadnych zjawisk paranormalnych, choć podczas kupna nieruchomości ostrzegano ich o tym. Poprzednich 5 niań, które zajmowały się dziećmi, jest przekonanych, że kiedy pracowały, słyszały dziwne hałasy w domu i widziały ruszające się meble.

Choć autorzy ogłoszenia nie dają wiary tym rewelacjom, proponują wypłatę w wysokości 50 tys. funtów rocznie. Jak twierdzą, wzięli pod uwagę opowieści poprzednich niań, które nie wytrzymały psychicznie pracy z ich dziećmi. Z kobietami kontaktował się nawet Richard Conway, szef portalu. Jak mówi, wszystkie potwierdziły, że w domu dochodzi do zjawisk paranormalnych.

...

Zobacz również