Kilkaset osób wyłączonych z pracy, zamykane kolejne szpitale. Paraliż polskiej służby zdrowia staje się faktem?

Kilkaset osób wyłączonych z pracy, zamykane kolejne szpitale. Paraliż polskiej służby zdrowia staje się faktem? Źródło: Unsplash.com Daan Stevens

Kolejne szpitale w Polsce są zamykane, w efekcie epidemii koronawirusa. Coraz więcej osób z personelu medycznego samemu staje się zarażonymi, przez co nie mogą dalej pracować. Sytuacja znacznie się pogarsza.

W Polsce kolejne placówki są przekształcane w szpitale zakaźne. To efekt reformy Ministra Zdrowia, w wyniku której przygotowuje się kraj do dalszej walki z koronawirusem. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których pacjenci trafiają do innych placówek, przez co trzeba potem poddawać kwarantannie sporą część personelu.

Szpitale bez oddziałów zakaźnych miewają pacjentów z koronawirusem

Takie sytuacje zdarzają się, gdy ktoś nie wie, że jest nosicielem wirusa (i nie ma symptomów, tzn. przechodzi zakażenie bezobjawowo). Niestety, czasami dochodzi również do celowego zatajania przed medykami informacji o objawach. Odpowiedzią na to, jest akcja "Nie kłam medyka, nie kłam ratownika", która apeluje do pacjentów, aby nie kłamać o symptomach COVID-19.

- Osoby postronne, które zgłaszają wezwanie, kłamią przez telefon. Nie mówią prawdy. Głównym charakterem tej choroby jest temperatura, kaszel, bóle mięśni. Nasze społeczeństwo to zataja. Bardzo was prosimy. Informujcie nas w tym okresie koronawirusa, żebyśmy wiedzieli, czy pod adresem, pod którym zgłaszacie jakieś zdarzenie, jest możliwość zarażenia się koronawirusem - apelował Artur Binkowski, oficer prasowy PSP w Chodzieży.

Tragiczne efekty zatajania objawów koronawirusa. Kolejne szpitale są zamykane, dane porażają

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety, jeśli pacjent nie trafi do szpitala zakaźnego, kwarantanna dotyczy wszystkich osób, które miały styczność z zakażonym, przez co zdarza się, że zamykane są całe oddziały lub placówki. W efekcie wielu chorych, którzy cierpią z powodu innych chorób niż COVID-19 będzie miało opóźnione zabiegi, czy operacje.

Dzisiaj grzeje: 1. Nadchodzą kolejne obostrzenia ws. koronawirusa w Polsce. Chodzi o sklepy i pracę
2.
Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną

Aż w 32 szpitalach pracowały osoby, które zostały poddane kwarantannie. Łącznie aż 248 osób z personelu medycznych są wyłączone z pracy przez możliwość zakażenia koronawirusem w związku z kontaktem z chorym. Niestety, sytuacja będzie się prawdopodobnie pogarszać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
  3. Koronawirus uszkadza nie tylko płuca? Niepokojące wyniki badań naukowców z kilku krajów
  4. Antek Królikowski pokazał, jak spędza kwarantannę. Przerażony wzrok mówi wszystko, na zdjęciu nie jest sam
  5. Wiadomo, co na kwarantannie robi Robert Janowski. Zdjęcie mówi samo za siebie
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News